Dzisiaj ostatni mecz fazy zasadniczej siatkarskiej ligi kobiet. Czy Impel utrzyma się w ekstraklasie?

impel 2.jpg

W środę w całej Lidze Siatkówki Kobiet zostaną rozegrane ostatnie mecze fazy zasadniczej sezonu 2017/2018. W swoim spotkaniu – Impel Wrocław podejmie w Hali Orbita zespół Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna.

Dla Impela Wrocław może to być spotkanie o uniknięcie gry w barażach LSK. Może być – pod warunkiem, że uda się pokonać rywalki z Muszyny. W innym przypadku trzeba będzie patrzeć na wyniki konfrontacji Legionovii, Budowlanych Toruń i Pałacu Bydgoszcz. Wszystkie zespoły mają bowiem szansę – tak zdobyć miejsce premiowane grą w play-off, jak i miejsce dające bezpośredni spadek z siatkarskiej ekstraklasy.

Boiskowego faworyta wskazać nie jest trudno i będzie to zespół przyjezdny. Muszyna zajmuje obecnie 7. miejsce z dorobkiem 36 punktów. Ma szansę na awans o jedno miejsce wyżej, a to dałoby zespołowi z Małopolski szansę na walkę o 5. pozycję – dającą szansę na grę w europejskich pucharach. Oba zespoły będą zatem zdeterminowane, by wygrać ten mecz i to najlepiej za pełną pulę trzech punktów.

Impelki będą miały nieco utrudnione zadanie. Od kilku meczów nie potrafią wykorzystać swojej dobrej gry. Wrocławianki często prowadzą w poszczególnych setach, a zwycięstwo ucieka im w ostatni fragmencie partii. Sztab szkoleniowy próbuje zapobiegać takim sytuacjom, odtwarzając te fragmenty gry podczas treningów. Dużym atutem Impelek może być zagrywka i atak – ale tylko pod warunkiem, że będą wykorzystywać swoją siłę i spryt w 100 % tak jak zakładają przedmeczowe ustalenia.

Drużyna z Muszyny w tym sezonie spisuje się na miarę oczekiwań. Liderką jest atakująca Monika Bociek, która jest także najlepiej punktującą zawodniczką drużyny trenera Serwińskiego. Na środku siatki dobre spisuje się Maja Savić, która jest także mocnym punktem zespołu. Na skrzydle punktuje Aleksandra Wójcik, dla której ten sezon może być jednym z lepszych w karierze.

Pierwszy mecz pomiędzy Impelem a Muszynianką zakończył się zwycięstwem gospodyń tamtego spotkania (3:1). W środę przyjezdne będą z pewnością chciały powtórzyć ten sukces. W Impelu nie brakuje jednak wiary w ostateczne zwycięstwo gospodyń.

Środowy mecz z Muszyną jest dla nas spotkaniem o wszystko, dlatego motywacji u nas w zespole nie brakuje. Wierzymy w wygraną i z takim celem wyjdziemy na parkiet Orbity. Cieszymy się, że to spotkanie gramy u siebie i mamy nadzieje, ze kibice pomogą nam w zwycięstwie – mówi Maria Stenzel, libero wrocławskiej drużyny.

Mecz 26. kolejki pomiędzy Impelem Wrocław, a Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna odbędzie się 11 kwietnia o godzinie 18:00 w Hali Orbita. Bilety do kupienia na platformie kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.

źródło: impelwroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ