Gliński: Deklaruję, że nie ustaniemy w dążeniu do ustalenia każdego zamordowanego w Katyniu z imienia i nazwiska

fot. youtube

– Deklaruję, że nie ustaniemy w dążeniu do ustalenia każdego zamordowanego w Katyniu z imienia i nazwiska. Robiąc to, niweczymy zamiary sowieckiego totalitaryzmu – zapowiedział wicepremier Gliński podczas konferencji „Zbrodnia katyńska – 75 lat walki o prawdę” w Warszawie.

– Badania historyczne powinny dążyć do ustalenia imion i nazwisk ofiar, niwecząc zamiary sowieckiego totalitaryzmu, aby odebrać nawet imiona, a sprawców ukryć. Działamy też w imię racji stanu narodu polskiego i innych narodów ofiar bolszewizmu – podkreślił Gliński.

–  Tam, gdzie ta pamięć jest zindywidualizowana, sowiecka przeszłość nazwana należytymi słowami, a archiwa są otwarte – tam udały się reformy (demokratyzacji państwa postsowieckiego – red.), a proces integracji europejskiej i euroatlantyckiej zakończył się sukcesem  – ocenił wicepremier.

– Deklaruję, że nie ustaniemy w dążeniu do ustalenia każdego zamordowanego w Katyniu z imienia i nazwiska. Robiąc to, niweczymy zamiary sowieckiego totalitaryzmu – zapowiedział.

źródło: telewizja republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ