Oto priorytet rządu Morawieckiego: Polska wolna od bezrobocia!

fot. youtube.com

– Bezrobocie to osobiste dramaty; walka z nim jest jednym z najważniejszych priorytetów mojego rządu i moim osobiście – podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki z okazji Światowego Dnia Walki z Bezrobociem.

11 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Bezrobociem. Morawiecki zwrócił uwagę na Twitterze, że bez pracy pozostaje ok. 1,09 mln Polaków. “Bezrobocie to osobiste dramaty. Mimo, że jest najmniejsze od 27 lat, wiemy jak wpływa ono na życie polskich rodzin. Dlatego walka z nim jest jednym z najwyższych priorytetów mojego rządu i moim osobiście” – napisał.

Według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia w marcu wyniosła 6,6 proc. i w porównaniu do lutego spadła o 0,2 pkt. proc. Z danych resortu wynika, że liczba bezrobotnych w końcu marca 2018 roku wyniosła 1 mln 093,5 tys. osób i w porównaniu z lutym spadła o 33,2 tys. osób (2,9 proc.). Liczba bezrobotnych w końcu marca była o 230,7 tys. niższa niż przed rokiem w tym samym miesiącu (spadek o 17,4 proc.).

 

Natomiast liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w marcu (na podstawie informacji wojewódzkich urzędów pracy) to 147 tys. W porównaniu z lutym 2018 roku wzrosła o 17 tys., czyli o 13,1 proc.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ