Komorowski stanie dziś przed prokuraturą. Zaznania w postępowaniu dot. niedopełnienia obowiązków


Dziś przed południem były prezydent Bronisław Komorowski ma złożyć zeznania w Prokuraturze Krajowej. Sprawa dotyczy postępowania odnośnie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku.

Postępowanie prokuratorskie ma dotyczyć ówczesnych prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie i ewentualnych zaniedbań podczas prowadzenia postępowania. Wskazuje się, że prokuratorzy nie uczestniczyli w sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej na terenie Rosji. Prokuratorzy mieli nawet nie wnioskować o dopuszczenie ich do tych sekcji. Po przewiezieniu ciał ofiar katastrofy do Polski, mieli również nie nakazać wykonania sekcji.

W sprawie tej 3 sierpnia 2017 r. przesłuchany został b. premier, a obecny szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Zeznania w charakterze świadków w tej sprawie złożyli jeszcze m.in.: b. szef MSZ Radosław Sikorski, b. minister zdrowia Ewa Kopacz, b. minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, b. prokurator generalny Andrzej Seremet, b. naczelny prokurator wojskowy gen. Krzysztof Parulski.

Informacja o wezwaniu byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego pojawiła się w mediach za sprawą samego Komorowskiego, który we wtorek poinformował w Polsat News, że 12 kwietnia wybiera się na przesłuchanie.

Tego samego dnia Prokuratura Krajowa potwierdziła, że wezwała na 12 kwietnia w charakterze świadka b. prezydenta Bronisława Komorowskiego na przesłuchanie w ramach postępowania dot. niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku.

Źródło: polskieradio/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ