Liga Siatkówki Kobiet utrzymana we Wrocławiu mimo porażki 2:3 z Muszynianką!

impel 24.jpg

Wiele emocji dostarczyło środowe spotkanie w Hali Orbita. Impel Wrocław, w ostatnim meczu fazy zasadniczej, podejmował Polski Cukier Muszyniankę Muszynę. Gra toczyła się o wielką stawkę, a ostatecznie prawie wszystko zakończyło się po myśli wrocławianek.

 Przed meczem było jasne o co grają oba zespoły. Drużyna z Małopolski chciała wrócić na 6. lokatę w ligowej tabeli, co uprawniłoby ją do gry o ostateczne 5. miejsce na zakończenie sezonu. Impelki natomiast walczyły o 10. miejsce i uniknięcie dodatkowych meczów o utrzymanie się w Lidze Siatkówki Kobiet.

Początek meczu nie należał do wrocławianek, które nie potrafiły wykorzystać swoich szans na nawiązanie równej walki z rywalkami. Marek Solarewicz rotował składem. Na boisku pojawiły się przedstawicielki juniorskiego zespołu, który w zeszłą niedzielę wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski. Młode Impelki spisywały się na miarę oczekiwań, ale to nie odwróciło losów pierwszych dwóch partii.

Przełamanie przyszło po 10-ciominutowej przerwie między drugim, a trzecim setem. Od początku trzeciej partii Impelki zagrały bardzo konsekwentnie w każdym elemencie gry, co od razu przełożyło się na wynik i wygranie kolejnych odsłon meczu. O zwycięstwie zadecydował ostatecznie tie-break, który należał już do siatkarek z Muszyny.

Po meczu łzy smutku mieszały się ze łzami radości. Wiadomo już było, że Impel Wrocław utrzymał 10. miejsce na zakończenie fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Oczko niżej ostatecznie znalazła się Legionovia Legionowo, która od Impelek miała gorszy bilans setów. Lokata, na której znalazł się wrocławski zespół była pierwszą bezpieczną – oznacza to, że bez udziału w barażach, Impel sportowo wywalczył sobie udział w następnym sezonie LSK.

W tym sezonie jest jeszcze o co walczyć. Przed siatkarkami Marka Solarewicza walka o 9. miejsce z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Gra trwa do dwóch wygranych. Pierwszy mecz – na terenie rywalek – zaplanowano na 15 kwietnia, gospodyniami następnego meczu będą Impelki – to spotkanie zaplanowane jest na 18 kwietnia. Gdyby nie wyłoniono zwycięzcy – zostanie rozegrany trzeci, decydujący mecz (21 kwietnia). Daty i godziny meczów są orientacyjne, zostaną jeszcze uściślone i podane do informacji.

źródło: impelwroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ