Nietrzeźwy i bez uprawnień do kierowania pojazdami doprowadził do zdarzenia drogowego

fot. youtube.com / zdjęcie ilustracyjne

Na drodze krajowej K-35 w Unisławiu Śląskim 33-letni mężczyzna doprowadził do kolizji drogowej. Policjanci z komisariatu w Boguszowie-Gorcach na miejscu zdarzenia szybko ustalili, że mieszkaniec Wałbrzycha kierował samochodem osobowym bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Boguszowscy policjanci otrzymali informację o kolizji drogowej na drodze publicznej w miejscowości Unisław Śląski. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce zgłoszenia. Z relacji uczestników wynikało, że kierujący samochodem marki ford na łuku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w prawidłowo jadący samochód marki toyota. Na szczęście uczestnicy nie odnieśli obrażeń.

W trakcie czynności policjanci wyczuli jednak od sprawcy zdarzenia woń alkoholu. Badanie wykazało u 33-letniego mieszkańca naszego miasta 2,6 promila tej substancji w organizmie. Mężczyzna dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a czynności wykonane przez mundurowych potwierdziły, że wcześniej był już karany przez sąd za jazdę pod wpływem alkoholu. Pojazd wałbrzyszanina został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Mężczyźnie za popełnione po raz kolejny przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji pod numerem alarmowym 997, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ