Dzień otwarty dla dziewczyn na Politechnice Wrocławskiej

Beata Zdyb, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Już 19 kwietnia zapraszamy na kolejną edycję ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na politechniki!”. Wydarzenie skierowane jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich, którzy w tym dniu będą się mogli przekonać, że studiowanie kierunków ścisłych pozwala spełniać marzenia.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej (bud. D-20) przy ul. Janiszewskiego 8, sala 10-AC.

Jednym z głównym punktów programu będzie gra miejska „Innowacja jest Kobietą!”. Sześcioosobowe zespoły, w ośmiu punktach zlokalizowanych na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, będą wykonywały zadania przygotowane przez koła naukowe działające na naszej uczelni.

Realizacja poszczególnych etapów gry przez uczestników zaznaczana będzie na specjalnie przygotowanych kartach. Liczyć się będzie przede wszystkim praca zespołowa i czas przejścia trasy. Zapisyprowadzone są do 15 kwietnia.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy do zawodów można znaleźć na stronie: http://pwr.edu.pl/kandydaci/dziewczyny-na-politechniki

Dodatkowo w programie imprezy znalazły się:

  • „Spokojnie, będę INŻYNIERKĄ – umysł mam ścisły, ale horyzonty szerokie” – prezentacja Działu Rekrutacji;
  • „Niemożliwe nie istnieje” – prezentacja studentek z zespołu PWR Racing Team, które łączy ten sam cel – budowa bolidu wyścigowego i start w międzynarodowych zawodach Formula Student;
  • Atrakcje i prezentacje przygotowane przez studentów z kół naukowych Politechniki Wrocławskiej.

Więcej informacji na profilu wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2050642815212281/

Celem akcji „Dziewczyny na politechniki!” jest zachęcenie uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do studiowania na uczelniach technicznych i kierunkach ścisłych – tych najbardziej potrzebnych, przyszłościowych i odpowiadających na zapotrzebowanie międzynarodowego rynku pracy.

Akcja jest wspólnym projektem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ