Ukradł ojcu kartę i wypłacił z konta ponad 14 tys. zł

pixabay

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież karty płatniczej oraz włamania na konto i wypłatę ponad 14 tys. zł. Okazało się, że sprawcą był syn, który w ten sposób okradał własnego ojca. Zatrzymany usłyszał łącznie 13 zarzutów. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej komendy na podstawie ustaleń operacyjnych zatrzymali 37-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież karty bankomatowej z portfela swojego ojca. Sprawca po zdarzeniu w krótkim czasie przy użyciu karty 10 razy włamał się na konto i wypłacił z niego 14.5 tys. złotych oraz dwukrotnie usiłował się włamać na to samo konto. Po wypłaceniu gotówki odłożył kartę na miejsce, z którego ją zabrał licząc na to, że właściciel nic nie zauważy.

Podejrzany został zatrzymany następnego dnia po zgłoszeniu. Okazało się, że wszystkie skradzione pieniądze mężczyzna wydał na własne potrzeby. 37-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Zatrzymany usłyszał łącznie 13 zarzutów, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Bolesławcu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ