Wspólne listy PO i .N w wyborach samorządowych do sejmików województw

fot. twitter.com/Platforma_org

Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska – pod taką nazwą PO i Nowoczesna wystartują wspólnie w wyborach samorządowych do sejmików województw – poinformowali w sobotę liderzy obu ugrupowań.

Sądząc po przemówieniu Grzegorza Schetyny podczas wspólnej konwencji, można stwierdzić, że jedynym spoiwem obu partii będzie chorobliwa nienawiść do PiS.

“Dziś możemy powiedzieć: jesteśmy zjednoczeni, tworzymy tutaj wspólnotę. To nie jest formalne zjednoczenie, to jest zjednoczenie programowe, to jest pomysł na wspólnotę naszych działań, aktywności, na to, byśmy mogli dać Polakom nadzieję. Wydaje mi się, że to nas połączyło; dziesiątki spotkań i rozmów znalazły dziś tu, na Mazowszu, dobry finał” – powiedział lider PO Grzegorz Schetyna podczas mazowieckiej konwencji Platformy i Nowoczesnej.

To musi być dla nas rok wyborczego zwycięstwa .Gorąco w to wierzę, że wspólnie to osiągniemy” – zapewniał Schetyna.

“Nasze plany, efekt naszej pracy, wywołał wielką frustrację u (Jarosława) Kaczyńskiego i PiS, bo nieprzypadkowo w ubiegłym tygodniu rozpoczął się sezon polowania na polityków opozycji” – podkreślił lider PO.

To już jest za późno panie Kaczyński, bo Polacy już was poznali, zobaczyli, jacy jesteście naprawdę i naprawdę musicie to wiedzieć: przegracie kolejne wybory” – powiedział Schetyna.

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ