Otrzymałeś formularz zwrotu podatku? W żadnym wypadku nie podawaj swoich danych! Ministerstwo finansów ostrzega

podatki.jpg

Do użytkowników poczty elektronicznej trafiają fałszywe e-maile o zwrocie pieniędzy za rachunek podatkowy – ostrzega w komunikacie Ministerstwo Finansów. E-maile są próbą wyłudzenia danych i nie należy ich otwierać – podkreśla resort.

Ministerstwo podaje, że w wiadomości zawarte są nieprawdziwe informacje, dot. ” otrzymania zwrotu pieniędzy za ostatni rachunek podatkowy” według której warunkiem zwrotu pieniędzy “ma być uzupełnienie formularza elektronicznego na stronie internetowej Ministerstwa Finansów”.

” Do wiadomości dołączony jest załącznik o nazwie DYREKCJA GENERALNA FINANSA PUBLICZNA.pdf, który udaje oficjalną korespondencję urzędową” – tłumaczy resort.

1_08

Link przenosi do “fałszywej strony internetowej, która nie należy do Ministerstwa Finansów i wyłudza dane osobowe, hasło logowania do poczty elektronicznej oraz dane karty kredytowej” – podaje resort. “W pliku nie stwierdzono obecności żadnego znanego kodu złośliwego” – czytamy dalej. Należy być jednak ostrożnym podczas otwierania tego typu plików.

2_06

Źródło: Ministerstwo Finansów, polsatnews.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ