Skandal! Kamienna Góra: Zaproponował pomoc, a później okradł 85-letnią kobietęPolicjanci z Kamiennej Góry zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież mieszkaniową. Sprawca najpierw zaoferował pomoc 85-letniej kobiecie, a następnie wykorzystując jej zaufanie przywłaszczył dużą sumę pieniędzy oraz biżuterii na szkodę. Gdy został zatrzymany był nietrzeźwy, a część pieniędzy zdążył już wydać. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz nawet do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze na podstawie przeprowadzonych ustaleń zatrzymali 35-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież mieszkaniową na szkodę 85-letniej samotnej kobiety. Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzenia doszło 9 kwietnia br. w jednym z mieszkań na terenie miasta. Samotna kobieta w związku ze swoim złym samopoczuciem udała się do mieszkania znajomej, której nie zastała. W mieszkaniu jednak był młody człowiek, który zaproponował chwilową opiekę oraz pomoc w umyciu okien. Samotna kobieta w zaufaniu przekazała kilka informacji mężczyźnie, który je wykorzystał do popełnienia przestępstwa. W trakcie mycia okien pod chwilową nieuwagę właścicielki mężczyzna zabrał kilka tysięcy złotych oraz biżuterię. Następnie pod pretekstem zmiany odzieży udał się do swojego mieszkania, po czym wrócił dokończyć pracę. Jak się okazało kolejnego dnia właścicielka zorientowała się o braku swoich oszczędności.

Kamiennogórscy funkcjonariusze w trakcie ustaleń wytypowali podejrzewanego o dokonanie tego czynu. Zatrzymany był jeszcze w posiadaniu znacznej ilości gotówki, której część już roztrwonił. Skradzione banknoty zostały zabezpieczone, a sprawca trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Kamiennej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ