Syn Skripala nie żyje, a jego partnerka zniknęła bez śladu

znicze_0.jpg

Mało kto wie, że Siergiej Skripal miał syna. Portal 78.ru poinformował, że w tajemniczych okolicznościach zniknęła także jego partnerka. Co ciekawe, data jej zaginięcia, pokrywa się w czasie z incydentem, do którego doszło w Salisbury a sam Alexander Skripal – syn byłego szpiega także zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach.

Portal 78.ru poinformował, że Alexander Skripal chorował na marskość wątroby. Podczas podróży pociągiem w lipcu 2017 roku ze swoją partnerką Anną, poczuł się źle – narzekał na ból wątroby. Po przewiezieniu do szpitala w Petersburgu, zmarł. Sekcji zwłok nie przeprowadzono, gdyż uznano, że zmarł na skutek choroby.

Julia Skripal miała wówczas przyjechać do Petersburga, by dowiedzieć się czegoś o przyczynach śmierci swojego brata, jednak bez rezultatu. Ciało Alexandra został skremowane, a urna przewieziona do Londynu.

Nie jest jednak jasne, co robiła w tym czasie Anna, partnerka Alexandra. Dziennikarze próbowali się z nią skontaktować, lecz nikt nie mógł jej odnaleźć. Anny nie widzoano od początku marca, czyli mniej więcej od czasu, gdy w Salisbury został otruty Siergiej Skripal i jego córka Julia.

Jak się dowiedział portal, Anna ma także identyczną siostrę bliźniaczkę. Co ciekawe, Elena studiowała na akademii medycznej i jest farmaceutką. Ma zatem z pewnością duże pojęcie o chemii, choć raczej nie była by wstanie wytworzyć truciznę nowiczok.

Były agent GRU Siergiej Skripal i jego córka Julia padli ofiarą ataku w angielskim Salisbury. Oboje stracili przytomność po kontakcie ze środkiem paralityczno-drgawkowym typu nowiczok. O próbę ich otrucia brytyjskie władze oskarżyły Rosję, czemu Kreml stanowczo zaprzecza. Skripal powraca do zdrowia. Odzyskał już przytomność i może mówić. Nie wiadomo, czy jego zeznania cokolwiek wniosą do sprawy.

Źródło: rmf24, 78.ru/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ