BEST IT Festival po raz dziewiąty na PWr


Warsztaty na temat programowania i cyberbezpieczeństwa oraz nocny maraton gier, to główne atrakcje dziewiątej edycji BEST IT Festival 2018, który w piątek, 20 kwietnia, rozpocznie się w budynku C-13 (Serowiec) Politechniki Wrocławskiej.

Celem festiwalu jest poszerzenie wiedzy i umiejętności studentów z zakresu informatyki, umożliwienie nawiązania kontaktów z wiodącymi firmami z branży IT, a także dobra zabawa w klimacie gier i internetowej popkultury.

Impreza podzielona została na dwie części – dzienna i nocną. W trakcie dnia zaplanowano wykłady poświęcone najciekawszym zagadnieniom z zakresu nowoczesnych technologii komputerowych oraz innowacyjnych rozwiązań programistycznych. Zajęcia zostaną przeprowadzone przez przedstawicieli wiodących firm z branży IT, a uczestnicy będą mieli okazję poznać potrzeby rynku pracy.

W nocy natomiast odbędą się turnieje gier komputerowych. Wyłonione w eliminacjach drużyny powalczą o zwycięstwo w takich grach jak np. Counter Strike’a oraz League of Legends. Kibice będą mogli śledzić rozgrywki w salach z transmisją na żywo.

W programie imprezy znalazły się także turnieje stacjonarne gier FIFA, Mortal Kombat oraz Hearthstone, na które będzie się można zapisywać na miejscu. Dla gości festiwalu przygotowana zostanie również strefa Virtual Reality, sprzęt retro oraz gry planszowe.

Udział w festiwalu jest bezpłatny.

źródło: PWR

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ