Dzierżoniów: Pijany, agresywny, z narkotykami próbował przekupić policjantów

policja fala 2.jpg


Nietrzeźwy mężczyzna będący w miejscu pracy – to dopiero początek jego kłopotów. Policjanci podjęli interwencję wobec osoby, która miała być pijana w miejscu pracy jednego z dzierżoniowskich zakładów. Skończyło się zatrzymaniem 31-latka, który naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy, znieważył ich i groził. Jakby tego było mało próbował ich przekupić, a na dodatek posiadał przy sobie narkotyki.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie z jednego z zakładów o tym, że najprawdopodobniej pracownik jest pod wpływem alkoholu. Wysłany na miejsce patrol, nie spodziewał się tak trudnej interwencji. Wskazany 31-latek początkowo był spokojny. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu i podejrzenia pracodawcy dawały podstawę do badania alkomatem. Od tego momentu zdarzenia potoczyły się lawinowo. Mężczyzna stał się bardzo agresywny i zaatakował policjanta. Obezwładniony, znieważał funkcjonariuszy.

W związku z popełnionymi przestępstwami został zatrzymany. To nie był koniec kłopotów mężczyzny. Policjanci ujawnili przy nim narkotyki. W drodze do jednostki policji, próbował przekupić policjantów oferując korzyść majątkową w zamian za odzyskanie wolności. Złożona oferta spotkała się z informacją, że zostało popełnione przestępstwo z kategorii korupcyjnych. Być może efektem bezradności były na koniec groźby kierowane przez mieszkańca powiatu wobec policjantów.

Skończyło się pozostawieniem 31-latka w policyjnym areszcie i 6 zarzutami o różne przestępstwa, a początkiem było wykroczenie podjęcia czynności zawodowych pod wpływem alkoholu.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ