Jelcz Laskowice: Rekordowe zamówienie rządu

foto: UWD

Polski przemysł zbrojeniowy staje się coraz bardziej nowoczesny, powiedział Premier Mateusz Morawiecki w Jelczu Laskowicach i cieszę się, że zakład jest coraz bardziej rentowny i nowoczesny.

(…) Jeszcze kilka lat temu wychodził on na zero a dzisiaj jest na wyraźnym plusie i to trzeba podkreślić. W tej chwili  inżynierowie konstruktorzy z zakładu Jelcz Laskowice są w Stanach Zjednoczonych i dyskutują na temat szczegółów podpisanego niedawno programu WISŁA, czyli zakupu PATRIOTÓW, jednego z najnowocześniejszych sprzętów wojskowych na świecie.

Chcę aby polski przemysł zbrojeniowy cieszył się taką samą sławą i uznaniem na całym świecie, jaką sławą i uznaniem cieszy się polski żołnierz.

Zmiany, które widzę są bardzo dobre. Idą w bardzo dobrym kierunku, mówił Premier

 Rząd Prawa i Sprawiedliwości stara się zapewnić Polakom bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo wiąże się z silną gospodarką, z silnym wojskiem polskim i silną armią. Dzisiaj widzę tutaj, jak ta symbioza i współpraca w znakomity sposób przebiega. Bo właśnie z tego zakładu polska armia dla Wojsk Obrony Terytorialnej zamówiła pierwszych 100 pojazdów, których dzisiaj konstrukcje miałem okazję zobaczyć – ale z opcją na dodatkowych 400 pojazdów.

To jest rekordowe zamówienie w polskich zakładach.

Mam nadzieję, iż słońce które dzisiaj mamy, zaświeci tak samo nad sektorem zbrojeniowym i będzie świeciło coraz mocniej.

Często zakłady, takie jak tu, do tej pory były zaniedbywane. Dzisiaj staramy się przede wszystkim połączyć kilka elementów całej architektury gospodarczej, społecznej. I to w Jelczu Laskowicach udaje się znakomicie.

Premier złożył gratulacje załodze Jelcza Laskowic, bo dzięki nim udział polskich produktów na gospodarczej mapie Polski, jest coraz większy. Rząd zapewnia bezpieczeństwo polskiemu społeczeństwu poprzez silną armię i silną gospodarkę.

Tutaj, jak w soczewce kilka elementów gospodarczych i modernizacji polskiej amii miałem okazję zobaczyć.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ