Kryj: Platforma wszystkie afery tłumaczy tym, że jest ofiarą nagonki politycznej


Gośćmi Marcina Bąka w programie Telewizji Republika ,,Wolne Głosy – Popołudnie” byli poseł PiS Andrzej Kryj oraz poseł Kukiz’15 Paweł Szramka – Kiedy prześledzimy wypowiedzi polityków PO. (…) Kiedy pojawia się u nich jakiś problem, bądź pisze się o nich, że mogą być zamieszani w jakieś afery, to oni wtedy mówią, ze są ofiarami nagonki politycznej. I jeżeli stanie się coś takiego, że ktoś postawi im zarzuty, to będzie to działanie polityczne – powiedział Andrzej Kryj w programie.

Czy jest możliwa koalicja PiS-Kukiz’15? 

Szramka: Nie ma żadnej koalicji, jest to takie mówienie Platformy, Nowoczesnej, aby usprawiedliwiać swoje działania. Kukiz 15 nie jest w żadnej koalicji. (…) Nie jesteśmy koalicjantami PiSu, bo wielu sprawach się nie zgadzamy.  Nie krytykujemy jak Platforma, która na swoim konwencie mówi głownie o tym, że ich głównym celem jest obalenie PiSu a nie dobro Polaków. Dla Platformy to jest główny cel.

Kryj: Trudno mówić o tym, by ruch Kukiz’15 był koalicjantem PiSu. Jeśli prześledzimy to, jak ich posłowie głosują, to zobaczymy, że częściej głosują przeciwko, niż nas wspierają. Są momenty, kiedy podchodzą do tego w wyrażony albo racjonalny sposób tam, gdzie kwestie programowe są bardzo bliskie.

To właśnie wtedy ta opozycja totalna, która nie wie już, jakiej deski się chwytać mówi, że to jest nasz koalicjant. Na pewno nie jesteśmy koalicją.

Opozycja chwyta się takiej ostatniej deski ratunku. Obraca to wszystko w rodzaj nagonki politycznej. To, że aresztowano posła, to rodzaj politycznych represji. Rzeczywiście tak to panowie odbierają, ostatni bastion obrony? 

Kryj: Kiedy prześledzimy wypowiedzi polityków PO. (…) Kiedy pojawia się u nich jakiś problem, bądź pisze się o nich, że mogą być zamieszani w jakieś afery, to oni wtedy mówią, ze są ofiarami nagonki politycznej. I jeżeli stanie się coś takiego, że ktoś postawi im zarzuty, to będzie to działanie polityczne.

Oni sami czują, że jest coś na rzeczy, że może się okazać, że nie politycy a niezależna prokuratura, czy niezależny sąd będzie podejmował takie działania, to robią taki taktyczny wybieg, że jeżeli coś się w mojej sprawie zadzieje, to będzie  to działanie polityczne.

Szramka: Rzeczywiście Platforma chwyta się brzytwy, o Nowoczesnej nie ma co wspominać. (…) W Platformie nie ma żadnego pomysłu,poza odsunięciem PiSu od władzy.

Dziwne jest takie mówienie Platformy, która najpierw broni sędziów, a gdy ci sędziowie mają sądzić Gawłowskiego, to się okazuje, że bronią tylko swoich posłów. (…) Platforma broni przede wszystkim nadzwyczajnych kast sędziowskich,  nadzwyczajnych kast politycznych. Obywatele to zauważają.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ