Nie żyje Barbara Bush!

znicze_0.jpg

Była pierwsza dama zmarła w domu w Houston. Miała 92 lata. Żona i matka prezydenta Stanów Zjednoczonych

W ostatnim czasie Barbara Bush miała problemy ze zdrowiem. Cierpiała na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. W ubiegłą niedzielę biuro byłego prezydenta George’a Busha seniora poinformowało, że po konsultacji z lekarzami zrezygnowała z dalszej kuracji. Zmarła wczoraj.

Jak poinformowało biuro 41, śmierć Barbary Bush dla 93 letniego męża, jest ciężkim przeżyciem, był przy żonie do końca. Agencja Associated Press podaje, że Barbara Bush cieszyła się o wiele większą popularnością niż jej mąż. Była lubiana za prostotę, cięty język i bezpośredniość. Ameryka do dziś pamięta jej wystąpienie na konwencji Republikanów w 1988 r., gdy powiedziała: “wzrok Was nie myli, to, co widzicie, to jestem ja, ale to nie ja się ubiegam o prezydenturę, a George Bush”.

W styczniu tego roku Bushowie świętowali 73 rocznicę małżeństwa. To jedna z najważniejszych dynastii politycznych Ameryki. Są rodzicami byłego prezydenta George’a W. Busha oraz byłego gubernatora Florydy Jeba Busha. Oprócz nich mają jeszcze dwóch synów: Neila Mallona i Marvina Pierce’a oraz córkę Dorothy

George W. Bush, po śmierci matki napisał: „matka była niesamowitą Pierwszą Damą, która podarowała lekkość, miłość i zamiłowanie do czytelnictwa milionom ludzi”. “Do końca zmuszała nas do zachowania czujności, nie przestając pobudzać do śmiechu”.

Prezydent Donald Trump oświadczył, że Barbara Bush zostanie zapamiętana jako osoba oddana krajowi i rodzinie. Obamowie i Clintonowie wyrazili swój żal po śmierci Barbary Bush, i podkreślili jej oddanie służbie publicznej.

Barbara Bush( Pierce )urodziła się 8 czerwca 1925 roku w Nowym Jorku. Georga H. Busha poznała w grudniu 1941 roku na zabawie w Rye. Ślub wzięli w styczniu 1945 r., Barbara zajmowała się domem, wspierając męża w karierze. W 1988 r. George Bush został prezydentem, a Barbara Bush stała się Pierwszą Damą Ameryki. Angażowała się w działalność charytatywną. Utworzyła fundację Barbara Bush Foundation for Family Literacy. Zmagała się z chorobą Gravesa-Basedowa. Została poddana kuracji radiologicznej. Do końca życia “borykała się” z problemami zdrowotnymi.

Źródło: POLSKIE RADIO/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ