Rafał Dutkiewicz: Zależy nam na zieleni w mieście

MP

Prezydent Rafał Dutkiewicz chyba zapomniał, że w zeszłym roku zgłosił Wrocław do konkursu Zielonej Stolicy Europy 2020 i wiosną tego roku, dopuścił do wycinki w Parku Grabiszyńskim.

Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że o tytuł będą walczyły Lizbona w Portugalii, Ghent w Belgii i Lahti w Finlandii a 21 czerwca dowiemy się, które miasto i dlaczego zostało ocenione najwyżej. Tymczasem Prezydent składa gratulacje trzem finalistom i …zapowiada przygotowanie kolejnej aplikacji.

Zależy nam na zieleni w mieście, na przyjaznym transporcie i na zrównoważonym rozwoju. 

W ocenie mieszkańców, co widać w mediach społecznościowych, wynika to także z rozmów z wrocławskimi aktywistami, postrzegamy się bardziej jako miasto smogu, niż zielone miasto.

Betonujemy każdy skrawek ziemi i wycinamy nawet zdrowe drzewa. Akcja Miasto i Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia wielokrotnie zwracało się do magistratu o ochronę zieleni. Niewiele to się zdało, być może drzewa komuś przeszkadzają. Powołano Zielony departament, ale chyba tylko po to aby zatrudnić panią bez kwalifikacji. Kompromitacja urzędu w całej rozciągłości, tak samo jak zapowiedź ponownej aplikacji, termin mija z końcem października i obecny włodarz miasta jeszcze zdąży. Ale skąd weźmie drzewa? – pytają aktywiści.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ