Ząbkowice Śląskie: Przyłożył nóż do szyi i zażądał pieniędzyPolicjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o rozbój. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca grożąc nożem kuchennym okradł swojego znajomego. Napastnik zabrał portfel z pieniędzmi i zażądał od swojej ofiary numeru pin do karty. Zatrzymany został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za tego typu czyn mężczyźnie może grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło przed jednym z budynków na terenie Ziębic. 25-letni mężczyzna wracał właśnie do swojego mieszkania. W tym miejscu czekał na niego inny mężczyzna, którego pokrzywdzony znał. Rówieśnik powiedział, że potrzebuje pilnie pieniędzy i oczekuje pożyczki. Ziębiczanin odmówił, stwierdził, że nie ma gotówki i nie jest w stanie pomóc, po czym poszedł do siebie do mieszkania.

Po kilku minutach do jego drzwi zadzwonił dzwonek. Gdy otworzył, w drzwiach stanął znajomy, który potrzebował pieniędzy. Mężczyzna następnie wtargnął do mieszkania, chwycił duży kuchenny nóż, przyłożył go do szyi ofiary i kategorycznie zażądał wydania pieniędzy. 25-latek wydał portfel z pieniędzmi i na żądanie podał też numer pin-u do karty bankomatowej. Dodatkowo sprawca zabrał telefon i klucze do mieszkania, po czym wyszedł i zamknął ofiarę w lokalu. Zagroził, że jeśli komukolwiek powie o zdarzeniu wówczas użyje noża. Po kilkunastu minutach oprawca wrócił, oddał telefon i klucze i wyszedł z mieszkania.

Pokrzywdzony nikomu nic nie mówił, wieczorem spotkał się ze znajomymi, którym wspomniał o zdarzeniu. Znajomi kategorycznie i jednomyślnie uznali, ze należy to zdarzenie zgłosić na policję. Już następnego dnia podejrzany o rozbój został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ