Na Zielińskiego 63, szlaban otwierają wszystkie służby ratownicze. Kiedy w całym Wrocławiu?

MP

BEZPIECZNY BUDYNEK, to pilotażowy program dwóch wrocławskich Spółdzielni Mieszkaniowych: SM Wrocław-Południe i MSM Energetyk. Prezesi, z myślą o mieszkańcach, stworzyli warunki do szybkiej akcji ratowniczej.

Zaletą urządzenia jest niezwykle proste dotarcie w miejsce zagrożenia a także dostęp do tablic rozdzielczych. Wystarczy znać kod, który otwiera szlaban i drzwi na klatkę schodową. O projekcie rozmawiano dzisiaj przy szlabanie, przy wjeździe do budynku ul. Zielińskiego 63. Warunkiem powodzenia pilotażowego programu jest KARTA BUDYNKU, czyli specyfikacja wszystkich danych technicznych konkretnego obiektu (woda, gaz, prąd, hydrant, drogi dojazdowe, itp.). Jeśli wdrożymy program BEZPIECZNY BUDYNEK zminimalizujemy straty czasu, związane z poszukaniem kluczy, tablic czy dróg dojazdowych.

MP

Istotną częścią tej pracy było skoordynowanie i dogadanie się wszystkich służb, mówił Józef  Śnieżek, Prezes Zarządu SM Wrocław-Południe.

To jest rozwiązanie modelowe, które jesteśmy gotowi udostępnić natychmiast

MP

Mirosław Lach, radny miejski i przewodniczący Rady Nadzorczej SM Wrocław-Południe o programie, mówi, że BEZPIECZNY BUDYNEK powstał dzięki rozmowom z mieszkańcami.

To życie zmusiło nas do podjęcia działań aby każdy czuł się bezpieczny. Musieliśmy jako zarządcy znaleźć taki model, który pozwoli wszystkim służbom od razu wjechać w konkretne miejsce, bez stawania pod szlabanem. Na terenie osiedla, gdzie zarządcą jest  SM Wrocław-Południe, za 1,5 roku zakończy się proces wdrożeniowy pilotażowego programu BEZPIECZNY BUDYNEK. Uważam, że program powinien być wdrażany w całej Polsce.

Poseł Mirosława Stachowiak-Różecka, to jest dobry przykład, z którego warto czerpać. Dlatego pokazujemy razem z prezesami spółdzielni, którzy zainicjowali program Bezpieczny Budynek najlepsze rozwiązanie.

Widzę, że mieszkańcy, którzy tutaj są z nami są dumni z tego rozwiązania, że ich spółdzielnia pomyślała o bezpieczeństwie, i warto współdziałać i czerpać z dobrych pomysłów. Ja sobie wyobrażam, że władze Wrocławia spotkają się z panami i dowiedzą się, jak to zostało przeprowadzone, ile kosztowało i jak długo trwał cały proces wdrożeniowy.

W zasobach komunalnych mamy dużo budynków do remontu ale jeśli będziemy je remontować, to warto montować takie urządzenia dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Dużo dobrego o tym programie mówią służby ratownicze, zauważa Marcin Krzyżanowski

Przecież w akcji ratowniczej, ważna jest każda sekunda, dlatego dobrze by było, żeby Wrocław był otwarty na dobre inicjatywy i wprowadzał je, zwłaszcza przy okazji remontów kamienic. Tym bardziej, że w zasobach komunalnych nie ma jeszcze zrobionej inwentaryzacji kamienic. Ja wiem, że są duże zaległości ale teraz jest ten czas, dla przyszłego prezydenta, który pochyli się nad każdym mieszkańcem, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Mieszkańcy z przyległej spółdzielni, osiedle Dorota-Barbara są zainteresowani programem.

My to chwalimy i jesteśmy bardzo zadowoleni (…) na sygnał pilota dojedzie do mnie karetka, a nie będzie szukała kogoś z kluczem do szlabanu czy drzwi na klatkę schodową.

MP

To są najlepiej wydane środki finansowe. Inwestycja przyniesie korzyści, bo straż, karetka przyjedzie na czas. W naszej spółdzielni duży nacisk kładzie się na bezpieczny dom i bezpieczną ulicę.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Muszę potwierdzić, że podczas spotkań z przedstawicielami służb mundurowych podczas posiedzeń Komisji Bezpieczeństwa przy prezydencie miasta. Ta spółdzielnia otrzymuje najwyższe notowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ