Powołania do siatkarskiej Reprezentacji Polski dla trzech zawodniczek Impelu Wrocław

Impel_Wroc.jpg


Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski kobiet w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia PZPS powołał kadrę na sezon 2018. Wśród powołanych znalazły się trzy Impelki. Mowa o Marii Stenzel, Weronice Wołodko oraz Natalii Murek.

Impel Wrocław po raz kolejny będzie reprezentowany w kadrze Polski przez swoje zawodniczki. Na liście powołanych siatkarek znalazły się trzy Impelki – libero Maria Stenzel, rozgrywająca Weronika Wołodko oraz przyjmująca Natalia Murek.

 

Dla wszystkich trzech zawodniczek był to pierwszy pełny sezon na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet. Dla Marii Stenzel – przetarciem mogły być ostatnie miesiące poprzedniego sezonu, kiedy to we wrocławskim zespole zastąpiła kontuzjowaną Agatę Sawicką.

Klub z Wrocławia, a także sztab szkoleniowy z trenerem Markiem Solarewiczem na czele – przygotował młodym siatkarkom doskonałe warunki do rozwoju. Talent poparty ciężką pracą zaprocentował i został dostrzeżony przez selekcjonera kadry narodowej.

Pierwsza grupa kadrowiczek spotka się na badaniach 30 kwietnia i tego samego dnia przeniesie się do COS OPO Szczyrk, gdzie rozpocznie się pierwsza część zgrupowania. Zwieńczą je mecze sparingowe i towarzyskie z Czeszkami w Węgierskiej Górce (10 i 11 maja). 12 maja czternaście zawodniczek uda się na pierwszy turniej Siatkarskiej Ligi Narodów.

W premierowej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet reprezentacja Polski zagra na najwyższym poziomie rozgrywek. To efekt ubiegłorocznego sukcesu w poprzednim formacie rozgrywek – World Grand Prix, kiedy to biało-czerwone wygrały II dywizję WGP.

źródło: impelwroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ