Sąd po stronie pedofilów

sad.png

Sąd w Szwecji uznał, że małżeństwo zawarte między 15’letnią Afganka a 25’letnim mężczyzną w ośrodku imigracyjnym w Are jest ważne i nie stwierdził, by było zawarte pod przymusem. Prokurator żądał dla brata dziewczynki i jego żony do 9 miesięcy pozbawienia wolności za zmuszenie do zaślubin.

Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok sądu rejonowego, który wskazał, że nie udowodniono przestępstwa trzem oskarżonym tj.: starszemu bratu dziewczynki, jego żonie oraz znajomej kobiecie polegającego na zmuszeniu nieletniej do małżeństwa

Sąd podał-– Nie jest możliwe uzyskanie jasnego obrazu tego, co poprzedziło związek (…). Nie wiadomo, czy opinie innych osób skłoniły ją (dziewczynkę) do zawarcia małżeństwa, czy miały one wpływ na jej zachowanie

Dokumenty sądowe wskazują, ze  nastoletnia Afganka przybyła do Szwecji jesienią 2015 roku jako “dziecko bez opiekunów prawnych”.W oczekiwaniu pozwolenie pobytu skierowano ją wraz z bratem i jego żoną do ośrodka dla imigrantów w kurorcie narciarskim Are, Na miejscu spotkali kobietę przedstawiającą się jako bliska znajoma rodziny. Twierdziła ona, że jej 25 letni brat , imigrant, poszukuje żony.

w kwietniu 2016 roku z inicjatywy brata nastolatki, jego żony oraz kobiety w ośrodku w Are odbyła się ceremonia zaślubin 15-latki z 25-letnim mężczyzną oraz wesele.

Na będących materiałem dowodowym fotografiach ślubnych widać z rozmachem zorganizowane przyjęcie weselne, dziewczynka ubrana jest w różową suknię.

Gdy o zawarciu związku przez nastolatkę ze starszym mężczyzną dowiedziały się lokalne służby socjalne, niepełnoletnia dziewczynka została odseparowana od męża i rodziny, a o sprawie zawiadomiono policję. Oskarżeni o zmuszanie do małżeństwa nieletniej jej brat, jego żona oraz znajoma zaprzeczyli, jakoby zmuszali dziewczynkę do zawarcia małżeństwa. Prokurator żądał dla nich kary od 4 do 9 miesięcy pozbawienia wolności. Według ekspertów wyrok może być precedensem dla kilku innych podobnych spraw i niewykluczone, że spowoduje konieczność uściślenia istniejącego prawa, gdyż w praktyce przed sądem nie możliwe jest udowodnienie zmuszania do małżeństwa.

 źródło: telewizjarepublika
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ