Bolesławiec: Dzielnicowi zatrzymali sprawcę przemocy domowej, który posiadał narkotyki


Bolesławieccy policjanci wezwani na interwencję domową zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o przestępstwo przeciwko rodzinie. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 24-latek jest sprawcą przemocy wobec swojej konkubiny. Ponadto policjanci znaleźli przy mężczyźnie środki odurzające. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Zatrzymanemu może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zostali wezwani na interwencję do mieszkania, gdzie doszło do kłótni pomiędzy domownikami. Na miejscu ustalili, że 24-letni mieszkaniec Bolesławca jest sprawcą przemocy wobec swojej konkubiny. Podczas wykonywanych czynności policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilka porcji narkotyków należących do podejrzanego. 24-latek został zatrzymany.

Na podstawie zebranych materiałów mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dzielnicowi wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty. Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu postanowiła o zastosowaniu wobec 24-latka środków zapobiegawczych w postaci dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania z nią. Podejrzany odpowie również za posiadanie środków odurzających, co jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Bolesławcu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ