Do prezentacji i ku pamięci – tablice przydatne w biurze

artykuł sponsorowany

Tablice to proste akcesoria, kojarzone z czasami szkolnymi, ale przydatne na co dzień także w biurze. W jakiego rodzaju tablice warto się zaopatrzyć?

Tablica do pisania kredą była niegdyś rzeczą nieodzowną – bez niej zapewne nie sporządzilibyśmy wielu notatek w czasach szkolnych. Z czasem część z nich została wyparta przez tablice suchościeralne, po których piszemy pisakami, które nie brudzą tak jak kreda. Jej funkcja pozostała jednak podobna – jest nią prezentacja niezbędnych informacji szerszemu gronu osób. Takie akcesorium bardzo przydaje się w biurze.

 

Dlaczego warto pisać na tablicy?

 

Udowodniono, że przeprowadzanie burzy mózgów „na piśmie”, czyli notowanie i wizualizowanie swoich pomysłów (także w formie graficznej), drogi realizacji jakiegoś projektu czy całej mapy myślowej na tablicy znacznie bardziej aktywizuje pozostałych pracowników i pobudza do twórczego myślenia, znacznie silniej niż pisanie na komputerze. Nie bez znaczenia są też kolory – z pewnością niejedna osoba używała barwnych zakreślaczy celem wyróżnienia najistotniejszych fragmentów notatek do nauki. Kolorowe pisaki służące do zaznaczania najważniejszych kwestii odgrywają taką samą rolę. A czemu by nie notować całej swojej prezentacji kolorami? Pobudzają one wyobraźnię i poprawiają zdolności intelektualne. Tablice suchościeralne należą więc do podstawowego wyposażenia biura, służącego do prezentacji, wprowadzania zespołu w nowe zagadnienie i wspólnego analizowania projektu. Na tablicy zanotujemy kolejne pomysły, listy zadań, wykresy oraz drogi myślenia. Jeśli natomiast pomysł wymaga analizy na większej powierzchni, wybierzmy tablicę obrotową – dwustronną. A może lepiej nada się flipchart z funkcją doczepienia do tablicy bloku papieru? Różnego rodzaju tablice przydatne w biurze, a także inne elementy wyposażenia służącego do prezentacji znajdziemy w ofercie firmy AJ Produkty. Firma ta proponuje całą gamę tablic suchościeralnych i magnetycznych, flipchartów, ekranów projekcyjnych oraz akcesoriów takich jak stojaki, pisaki, magnetyczne gąbki, magnesy, ramy magnetyczne i wiele innych.

 

Komunikacja wewnętrzna

 

Czy pamiętamy czasy szkolne, kiedy na tablicach korkowych wywieszano wszelkie istotne informacje – od planu lekcji po wiadomość o wcześniejszym zwolnieniu z zajęć do domów? W klasach z kolei rolę medium pełniły gazetki na korku lub styropianie. Również tym razem forma znana z czasów szkolnych wyewoluowała i znalazła zastosowanie w firmie. Tablica ogłoszeniowa pełni rolę dobrej przestrzeni komunikacyjnej dla pracowników. Pracodawca może na niej zamieszczać informacje o najistotniejszych sprawach, a także wspólnych wyjściach integracyjnych, kursach i innych wydarzeniach. Tablica to także medium pomocne w zarządzaniu czasem i zadaniami. Mogą się na niej znaleźć również informacje o urodzinach pracowników oraz o sukcesach firmy – oba rodzaje pozytywnych działań będą motywować personel. Jeżeli potrzebujemy oficjalnej tablicy do komunikacji jednokierunkowej, możemy wybrać tablicę zamkniętą w gablocie. Ogólnodostępne tablice magnetyczne, filcowe lub korkowe mogą być z kolei udostępniane również pracownikom, aby i oni mogli przyczepić tam swoje ogłoszenia i istotne informacje. Ciekawym połączeniem różnych funkcji mogą być dźwiękochłonne panele ścienne z wełnianą tapicerką. Poprawiają one akustykę biura,  jednocześnie pełniąc funkcję tablicy informacyjnej.

 

Indywidualna organizacja czasu i zadań

 

Niewielkie tablice korkowe, tablice obłożone tkaniną, czy też magnetyczne tablice suchościeralne powinny znaleźć się także przy indywidualnych stanowiskach pracy. Mogłoby się co prawda wydawać, że przy mnogości dostępnych kalendarzy, organizerów i notatników elektronicznych tablice z planem dnia przejdą do historii. W praktyce okazuje się jednak, że spojrzenie na znajdującą się tuż obok tablicę, z zadaniami ułożonymi wedle priorytetów, telefonami klientów, godzinami spotkań, może być znacznie skuteczniejsze niż elektroniczny organizer, do którego, w natłoku obowiązków zwyczajnie zapomnimy zajrzeć. Na własną tablicę jest tym milej spojrzeć, że oprócz notatek służbowych możemy przyczepić tu owoce naszej pomysłowości: zabawne grafiki, sympatyczne obrazki, zdjęcia najbliższych itp.

Nawet w dobie wszechobecnych komputerów tablice nie odchodzą do lamusa. Tymczasem tablica świetnie sprawdzi się zarówno w roli wewnętrznego komunikatora i medium biurowego, przydatnego narzędzia organizacyjnego dla pracownika, jak i niezastąpionego akcesorium do prezentacji, prac w grupie, spotkań czy konferencji.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ