7.9 C
Wrocław
Jest kandydat na prezydenta Wrocławia

Jest kandydat na prezydenta Wrocławia

MP

Niebawem poznamy nazwiska kandydatów na prezydentów 16 miast wojewódzkich – zdradził dziś Adam Bielan. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal niezalezna.pl kandydatką na prezydenta Wrocławia wystawioną przez Zjednoczoną Prawicę zostanie obecna poseł PiS Mirosława Stachowiak-Różecka.

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan powiedział w porannym wywiadzie radiowym, że na wczorajszym spotkaniu szefów Zjednoczonej Prawicy podjęto decyzje w sprawie kandydatów na prezydentów 16 miast wojewódzkich. Nie podał nazwisk tych kandydatów.

Jak się dowiedzieliśmy, kandydatką na prezydenta Wrocławia z ramienia Zjednoczonej Prawicy zostanie Mirosława Stachowiak-Różecka.

Stachowiak-Różecka w 2002 roku zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach samorządowych w 2006 r. po raz pierwszy uzyskała mandat radnej Wrocławia. Z powodzeniem ubiegała się o reelekcję w 2010 i w 2014 roku. Pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Wrocławia i przewodniczącej klubu radnych PiS. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. została wybrana na posłankę VIII kadencji w okręgu wrocławskim.

Obecna poseł PiS w 2014 roku kandydowała na prezydenta miasta Wrocławia, przegrywając w drugiej turze głosowania z Rafałem Dutkiewiczem. Otrzymała wówczas 45,28 proc. głosów.

Źródło: niezalezna.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ