Kara śmierci za gwałt! Reakcja na dramat 8-letniej dziewczynki

domena publiczna

Indyjski rząd uchwalił w sobotę karę śmierci dla gwałcicieli dzieci poniżej 12 roku życia. Następuje to po protestach i wzburzeniu, jakie zapanowało w kraju po gwałcie na 8-letniej dziewczynce i jej zamordowaniu.

Kara śmierci dla gwałciciela dziecka poniżej 12 roku życia. Zmiany w kodeksie karnym przyjął gabinet premiera Narendry Modiego – informuje “The Times of India”.

Nowe przepisy dotyczą nie tylko sprawców gwałtów na najmłodszych. Kara minimalna za gwałt na dorosłych kobietach wzrośnie do 7-10 lat z możliwością orzeczenia dożywotniego więzienia. Zgwałcenie dziecka w wieku 12-16 lat ma być zagrożone co najmniej 10-20 latami za kratami również z opcją skazania na dożywocie.

Zgwałcenie i zabójstwo ośmioletniej dziewczynki wywołały ostatnio protesty w dużych miastach Indii, ale dopiero w dwa miesiące po fakcie. Od tygodnia w dużych miastach Indii młodzi ludzie protestowali przeciw zbrodni na kaszmirskiej muzułmańskiej dziewczynce i przeciw gwałtowi popełnionemu przez posła lokalnego parlamentu w stanie Uttar Pradeś.

Źródło: o2.pl, polsatnews.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ