Kolejny szpieg w ministerstwie

pixabay.

W Ukraińskim Ministerstwie Obrony zatrzymano szpiega, którym jest były ukraiński wojskowy. Zbierał dla rosyjskich kuratorów informacje o ograniczonym dostępie na temat obronności kraju

Zatrzymany szpieg, to urodzony w Rosji obywatel Ukrainy, pułkownik rezerwy armii tego państwa. w lipcu 2017 roku, podczas wizyty u krewnych w Federacji Rosyjskiej został zwerbowany przez agenta rosyjskiego wywiadu wojskowego.

Służby Bezpieczeństwa Ukrainy podały, że- były ukraiński wojskowy zbierał dla swoich rosyjskich kuratorów informacje o ograniczonym dostępie na temat obronności naszego kraju. Służby specjalne Federacji Rosyjskiej interesowały się m.in. państwowymi zamówieniami obronnymi oraz opracowaniami nowoczesnych systemów lotniczych do wykrywania dronów, które wykorzystywane są w operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy.

Dla swoich mocodawców, miał też kupić drona produkcji ukraińskiej i przekazać go Rosjanom.

Jak przekazały Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, mężczyzna, po wykonaniu zadań planował ucieczkę do Rosji, gdzie miał uzyskać tamtejsze obywatelstwo. Dzięki rosyjskim służbom otrzymał rosyjską kartę pobytu i załatwił formalności, by odbierać swoją ukraińską emeryturę w Rosji.

Źródło: Niezależna.pl / telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ