Skanda! Nergal w “GW”: Mam nadzieję, że prawica się wypier… “Ci ludzie w końcu wymrą, a z nimi wymrą ich małe fobie”

fot: youtube

Polska ma mnie w dupie i ja to wiem— w tak barwny sposób Adam Darski („Nergal”) opisuje – jako autorytet „Gazety Wyborczej” – rzeczywistość w Polsce.

Wokalista grupy Behemoth zupełnie poważnie opowiada dziennikowi z Czerskiej, że polskie państwo powinno zrezygnować ze ściągania podatków związanych z zyskami jego grupy muzycznej.

Moja muzyka im przeszkadza, a pieniądze, które dzięki niej wypływają do kasy, już nie? Serio? Sk… brzydzą się tym, co robię, rzucają kolejne kłody pod nogi, ale już kasą, która dzięki tej działalności wpada im w łapy, nie gardzą? Moi drodzy adwersarze, bądźcie konsekwentni, chcecie mnie wsadzać do więzienia za muzykę, to wsadzajcie, ale nie bierzcie też kasy, którą generuje Behemoth

— przekonuje Nergal ku uciesze przeprowadzającego wywiad Marka Górlikowskiego.

To, co spotyka mnie obecnie w Polsce, traktuję trochę jak podatek VAT od mojej wolności. Od tego, kim jestem

— dodaje Darski.

W rozmowie nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć odwołań do bieżącej sytuacji politycznej w naszym kraju. Dziennik z Czerskiej cytuje obszernie Nergala, który zwraca uwagę na niepokojący go zwrot nad Wisłą.

W Warszawie zauważyłem billboard nawołujący do roszczeń wojennych od Niemiec. Wojna była 80 lat temu. Mamy się napier… z Niemcami, bo ich dziadkowie pozwolili dojść do władzy Hitlerowi? Wojny wywołują nie narody, ale głupi ludzie. (…) Ta niechęć do sąsiadów to nasze wrodzone warcholstwo

— czytamy.

Polska jest inna niż dwa lata temu. Coś wisi w powietrzu. Myślę, że każdy wrażliwy człowiek to czuje. To coś na kształt ciśnienia, napięcia, trudno to opisać… (…) To jak życie w zepsutym powietrzu. Przypomina mi to skażenie po wybuchu w Czarnobylu w 1986 r. Nie widziałeś tej chmury radioaktywnej, wszystko nie było jak dawniej, rano była miłość, chodziło się do pracy, piło wódkę, odbywały się koncerty, ale zostaliśmy zatruci, trzeba było brać jod i pić płyn Lugola. Rządy PiS są podobne

— zaznacza Nergal.

W pewnym momencie jego refleksje ocierają się jednak o dość niebezpieczny, pogardliwy ton znany z kart historii…

To system przejściowy, nikt nie jest wieczny, a ci ludzie w końcu wymrą, a z nimi wymrą ich małe fobie i jeszcze mniejsze obsesje. To mali ludzie. Do tego wyjątkowo brzydcy. (…) Wygląd ma znaczenie – odbija się w nim dusza. Gdybym miał określić jednym słowem polityków polskiej prawicy, to określiłbym ich jako „kartoflanych”. Ich brzydota jest i wewnętrzna, i zewnętrzna

— ocenia Darski.

I dodaje:

To jest nasza narodowa katastrofa. To, że ci wszyscy kartoflani chłopcy, księża i biskupi chcą zaglądać paniom do wagin i decydować, co powinno z nich wychodzić. Cieszę się, że kobiety pokazują im środkowy palec. Mam nadzieję, że prawica się wypier…

Na koniec Nergal przeprasza za to, że nie głosował w ostatnich wyborach, czym mógł przyczynić się do wygranej PiS.

Chrześcijaństwo w Polsce zdycha. Tak brzmi lepiej. Cudownie (szeroki uśmiech). (…) Mamy dziś nowego Boga. To jest pieniądz, to są media

— tłumaczy wokalista Behemoth.

Zapewne znów miało być prowokacyjnie i po bandzie, ale mamy wrażenie, że to coraz cichszy głos człowieka odsuniętego na margines. Krzyczy, ale ten wrzask interesuje coraz mniej osób.

wpolityce.pl „Gazeta Wyborcza”

PODZIEL SIĘ

22 KOMENTARZE

  1. Jak miał białaczkę to za swoje się leczył,czy za państwową kasę? Skoro za państwową to trochę tych podatków trzeba zapłacić,żeby się odwdzięczyć.

  2. Kiedyś my dusiliśmy się w zatrutym powietrzu, które tobie sprzyjało, bez dostępu do antidotum w postaci “płynu yougola”. Pora nam zaczerpnąć powietrza, pora na co najmniej 8-letnią zmianę Nergal!.

  3. Kiedyś ten człowiek prawie umierał ł i otarł się o śmierć. Nie wyciągnął ł wniosków po swojej chorobie i swoim jadam nienawiści dalej pluje.

  4. Kiedyś ten człowiek prawie umierał ł i otarł się o śmierć. Nie wyciągnął ł wniosków po swojej chorobie i swoim jadam nienawiści dalej pluje.

  5. Nergalu… Ty wg mnie możesz hałasować na bezludnej wyspie, a wartość twojej muzyki jest dla mnie równoważna z natrętnym brzęczeniem muchy. Może zajmij się sadzeniem ziemniaków?

  6. Jezeli neguje istnienie Boga, to po co sie wymadrza o duszy. sam mam ciezkie problemy ze soba. Wspolczuje mu kiedys starosci, jezeli wogole dozyje.juz raz mial od Boga ostrzezenie, ale nic z tego nie zrozumial.

  7. Cytat z nergala”Wojny wywołują nie narody, ale głupi ludzie. ” i takich głupich ludzi w Polsce jest teraz cała masa i do tego jeszcze prawie cała opozycja. I ci głupi ludzie chcieliby wywołać wojnę. Takie są przemyślenia moje i większości normalnych Polaków.

  8. Bojkotować skurwiela. Czym większe zero /g…./ tym bardziej śmierdzi i chce żeby jego smród docierał do ogółu. Historia, panocku, już to przerabiała i nie tylko po nich nic nie zostało, ale i smród gdzieś rozwiało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ