Policjanci zatrzymali agresywnego i nietrzeźwego mężczyznę, który znęcał się nad psem

legnica.policja.gov.pl

Górowscy policjanci w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoim psem. Właściciel głodził zwierzę i bił je. Pies nie mógł się nawet poruszać. Poszkodowany czworonóg otrzymał już pomoc od lekarza weterynarii. Zatrzymany odpowie karnie z przepisów ustawy o ochronie zwierząt, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie znęcającym się nad swoim psem. Policjanci pojechali we wskazane miejsce gdzie zastali wycieńczonego i zaniedbanego psa. Zwierzę było bite, głodzone i nie miało dostępu do wody. Nie reagowało na wołanie i nie mogło się poruszać.

Mundurowi natychmiast powiadomili odpowiednie służby natomiast sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jak ustalili funkcjonariusze 23-latek znęcał się nad zwierzęciem od października ubiegłego roku. Pies otrzymał już pomoc lekarza weterynarii, następnie zostanie umieszczony w schronisku dla zwierząt.

Ponadto policjanci potwierdzili, że mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary w zakładzie karnym. Górowianin usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna trafił do zakładu karnego. Teraz, za kolejne czyny odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, zagrożenie karą pozbawienia wolności wzrasta do lat 5. Sąd może również nałożyć na sprawcę zakaz posiadania zwierząt na okres do 10 lat oraz orzec nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt w kwocie nawet do 100.000 złotych.

Źródło: KPP w Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ