Konwencja SLD – sprawy socjalne, turystyka i wyrównanie poziomu życia w województwach

http://wroclaw.sld.org.pl

Bardzo lubimy okres przedwyborczy. Liderzy partii i przyszli wybrańcy mogą lub muszą nas uwieść swoim programem, charyzmą i obietnicami. O ile każdy potrafi precyzyjnie ocenić jakąś partię w kontekście swoich preferencji, to już z konkretnymi nazwiskami nie zawsze sobie radzi. Toteż spotkania z mieszkańcami sprzyjają w rozeznawaniu, i to z obu stron.

Konwencje z kolei, organizowane są dla członków danej partii, czasem ich treść ujawniają czołowe postaci. I właśnie tak zrobił Sojusz Lewicy Demokratycznej. Uchylony rąbek pokazuje czego Wrocław i Dolny Śląsk może spodziewać się, jeśli tylko wynik pozwoli na powrót do rządzenia. Włodzimierz Czarzasty ufa, że SLD w wyborach samorządowych na różnych szczeblach jest w stanie wystawić 16 tysięcy kandydatów.

Arkadiusz Sikora Sekretarz SLD zapewnia, że dla SLD najważniejsze są sprawy socjalne,  opieka senioralna, służba zdrowia i edukacja.

Naszym sztandarowym programem będą bezpłatne żłobki i przedszkola a jeśli chodzi o gospodarkę, SLD stawia na  turystykę. Bo mamy największy potencjał  w pozyskiwaniu środków finansowych. Ważnym elementem jest też infrastruktura kolejowa, drogowa a sprawy komunikacyjne będą podstawowym elementem naszego programu.

Celem Lewicy, jeżeli chodzi o budowanie programu są dwa elementy, mówi Marek Dyduch

Jeden, to utrzymać dynamikę rozwoju, żebyśmy nie spadli poniżej i żeby Dolnoślązakom żyło się coraz lepiej,  żeby to był nowoczesny region. I drugi element, to bardzo szybko rozwijający się Wrocław i Zagłębie Miedziowe oraz wyrównanie szans. Wywodzi się z zaszłości, z przemian ustrojowych w Polsce. To byłe województwa wałbrzyskie i jeleniogórskie, gdzie z natury rzeczy, tam był tak potężny kryzys, tyle upadło zakładów, że ludziom żyje się biedniej, bo jest słabiej rozwinięta struktura. Więc, jeżeli dynamiczny rozwój to trzeba wyrównać w województwach poziom życia.

Dominik Kłosowski zapewnia, że każda złotówka z czynszu z mieszkania komunalnego i ze sprzedaży mieszkania komunalnego, będzie przeznaczona na remont i budowę kolejnych.

Druga sprawa to transport. Od września, wszystkie dzieci i młodzież do 21 roku życia będą miały przejazdy MPK bezpłatne i to jest ogromny krok, jeżeli chodzi o sprawy socjalne we Wrocławiu. Zwracamy uwagę na walkę ze smogiem i z korkami, walkę o czyste powietrze.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ