Zarzuty za publiczne propagowanie faszystowskiego ustroju państwa


W dniu 23 kwietnia 2018 roku w Prokuraturze Rejonowej w Wałbrzychu wykonano czynności procesowe z zatrzymanymi w dniu 21 kwietnia 2018 roku w Dzierżoniowie podczas akcji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Policji  – 36-letnim Krzysztofem S. i 44-letnim Piotrem G.

Obu mężczyznom ogłoszono postanowienia o przedstawieniu pięciu zarzutów. Wszystkie zarzuty dotyczą organizowania i uczestnictwa w koncertach zespołów neonazistowskich, w trakcie których podejrzani mieli publicznie propagować faszystowski ustrój państwa oraz nawoływać do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych.

Koncerty objęte zarzutami były organizowane w okresie od 5 maja 2016 roku do 21 kwietnia 2018 roku w Bielawie, Grodziszczu i Dzierżoniowie, gdzie miały się odbyć trzy takie koncerty.

Krzysztof S. nie przyznał się do popełnienia żadnego z zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, w których podał swoją wersję zdarzenia.

Piotr G. również nie przyznał się do popełnienia żadnego z zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, w których podał swoją wersję zdarzenia.

Wobec obu podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w kwotach po 10.000 złotych, zakazu opuszczania kraju i oddano ich pod dozór policji.

Obaj mężczyźni są mieszkańcami Dzierżoniowa.

Za każdy z zarzucanych im czynów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Świdnicy

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Czyżby w państwie prawa karano za ‘myślo-zbrodnię’? Przecież koncerty się NIE odbyły, emblematów NIE pokazano, poglądów publicznie NIE wygłoszono…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ