Macierewicz o przesłuchaniu Tuska: Taka skala kłamstwa i bezczelności nie miała miejsca w polskim sądzie od bardzo dawna

Macierewiczkula.jpg

Gościem red. Ryszarda Gromadzkiego w programie “Pilnujmy Polski” był były minister obrony narodowej, przewodniczący Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem, poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz. – Z ubolewaniem stwierdzam, że polska dyplomacja kompletnie zbagatelizowała tę sprawę. Apeluję o to, by podejść do tego zagadnienia śmiertelnie poważnie. Mam nadzieję, że Kongres tego nie przyjmie, bądź ostatecznie pan prezydent. Taka decyzja uderza w Polskę niebywale mocno – odniósł się do ustawy 447 współgospodarz programu.

Ustawa 447 procedowana w trybie nadzwyczajnym

– Należałoby jasno stwierdzić, że ta ustawa Polski nie powinna dotyczyć. Byliśmy jedynym narodem, który narażał się na śmierć, broniąc swoich żydowskich przyjaciół. Chociażby dlatego ta ustawa nie powinna nas dotyczyć. Ona nie dotyczy  rekompensaty, a restytucji. Może to objąć aż 20 proc. wartości nieruchomości w Polsce. Gdyby do tego doszło, byłaby to katastrofa narodowa dla naszego państwa. W Senacie udało się to zatrzymać i nagle dociera informacja, że będzie ona procedowana w trybie nadzwyczajnym – relacjonował poseł.

– Wiele organizacji w tej sprawie monitowało. Dopiero dziś pojawiła się ostrożna reakcja ze strony MSZ. Rozumiem takie zachowanie. Dziś natomiast jest moment, że sprawy muszą być stawiane jasno. Nie wyobrażam sobie rządu Rzeczypospolitej Polskiej, który zaakceptowałby taką sytuację. Dotyczy to nas wszystkich, także spadkobierców. We wszystkich krajach, mienie bezspadkowe przechodzi na samorząd czy skarb państwa. To tworzy sytuację dyktatu. Stawia to nas w sytuacji bankructwa – stwierdził poseł po czym wystosował jasny apel do przedstawicieli MSZ, by ci nie ignorowali tej kwestii. – Z ubolewaniem stwierdzam, że polska dyplomacja kompletnie zbagatelizowała tę sprawę. Apeluję o to, by podejść do tego zagadnienia śmiertelnie poważnie. Mam nadzieję, że Kongres tego nie przyjmie, bądź ostatecznie pan prezydent. Taka decyzja uderza w Polskę niebywale mocno – mówił.

Wczorajsze przesłuchanie Donalda Tuska

– To zupełnie nieprawdopodobne. Taka skala kłamstwa i bezczelności nie miała miejsca w polskim sądzie od bardzo dawna. Zwieńczeniem tego wszystkiego była rozmowa Tuska z Putinem. Osoby, które były zaangażowane w organizowanie takich rozmów, powinny być wezwane przez adwokatów. Pan Tusk wczoraj przekroczył miarę – mówił Macierewicz.

 

Na koniec programu, pod hashtagiem #ZapytajMacierewicza, każdy użytkownik Twittera może zadać pytanie posłowi. Z jakimi zmierzył się Antoni Macierewicz w dzisiejszym odcinku?

– Gratuluję inicjatywy. To kolejna inicjatywa różnych środowisk polskich skierowanych do Donalda Trumpa. Każde działanie na rzecz takiego rozwiązania jest właściwe. Każda taka inicjatywa jest mile widziana – odpowiedział.

 

– Wybory prezydenckie są za dwa lata. Mamy rozstrzygnięcia w tej materii. Jak dotąd eksponowany jest gigantyczny, negatywny elektorat wobec mojej osoby. Musimy postawić przede wszystkim na wygraną w kolejnych wyborach – odniósł się poseł.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ