Minister Rafalska po raz kolejny apeluje o zaprzestanie protestu w Sejmie

Rafalska.jpg

W Centrum Partnerstwa Społecznego “Dialog” minister rodziny, pracy i polityki społecznej po raz kolejny apelowała do protestujących w Sejmie o zaprzestanie swoich działań. Rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych nie zamierzają jednak przychylić się do apeli polityków.

– Podpisaliśmy porozumienie z przedstawicielami środowisk osób niepełnosprawnych, w którym zawarliśmy m. in. zapis o zrównanie renty socjalnej z najniższą rentą – poinformowała dzisiaj po południu minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska w Centrum Partnerstwa Społecznego “Dialog”.

Porozumienie podpisali minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz. Porozumienie nie spotkało się jednak z aprobatą samych zainteresowanych.

– Ja mogę jeszcze raz prosić mamy protestujące ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi, często dorosłymi, o zakończenie tego protestu i pokazania, że wykazujemy maksimum dobrej woli, że negocjacje w świetle kamer, na korytarzach sejmowych to nie powinna być ta droga do budowania wspólnej polityki wobec osób niepełnosprawnych – mówiła minister Rafalska w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”.

– To propozycja nie do przyjęcia – odpowiadają protestujący w Sejmie rodzice i opiekunowie dzieci i dorosłych osób niepełnosprawnych.  Marzena Stanewicz, jedna z protestujących, podaje, decyzja o podniesieniu renty socjalnej nie rozwiązuje problemu, z jakim muszą się zmagać. –Jeden z naszych postulatów nie zaprzecza drugiemu – mówiła.

Apel Beaty Szydło

Do protestujących odniosła się również wicepremier Beata Szydło, która poruszyła zagadnienie na spotkaniu z mieszkańcami Krościenka nad Dunajcem. – Musimy sobie zdawać sprawę, że każdy przypadek niepełnosprawnego wymaga indywidualnego podejścia. Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i w możliwie najszybszym czasie nowe propozycje zostaną wprowadzone. Mam nadzieję, że będzie to na najbliższym posiedzeniu Sejmu – mówiła Szydło.

Wicepremier zaznaczyła, że propozycja w tej sprawie przedstawiona przez premiera Morawieckiego jest kompletna. „To jest wyjście naprzeciw osobom, które oczekują pomocy. To jest bardzo konkretna propozycja i na pewno rząd i klub parlamentarny PiS są gotowi tę propozycję przyjąć. Mam nadzieję, że to się stanie w konsensusie z przedstawicielami wszystkich partii” – mówiła Szydło

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ