Polkowice: 16 kilometrów policyjnej eskorty – policjanci pilotowali rodzącą kobietę


Policjanci udowodnili, że można na nich liczyć w każdej sytuacji. Na ulicy Wojska Polskiego w Polkowicach przy radiowozie funkcjonariuszy ruchu drogowego zatrzymał się mężczyzna kierujący samochodem, który jak się okazało wiózł do szpitala żonę, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Policjanci zapewnili kierowcy pilotaż, aż do Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie, dzięki czemu kobieta szybko trafiła pod opiekę specjalistów.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach rozpoczynali właśnie służbę, gdy przy ich radiowozie zatrzymał się pojazd marki daewoo. Po podejściu do samochodu funkcjonariusze zobaczyli roztrzęsionego mężczyznę, który powiedział policjantom, że jego żona właśnie zaczęła rodzić i prosi o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala.

W pojeździe znajdowały się również dwie małoletnie córki wymienionej pary. Liczyła się każda minuta. Funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję, jednocześnie informując dyżurnego o tej nietypowej interwencji. Policjanci włączyli sygnały, i zapewnili bezpieczną drogę oraz najszybszy możliwy dojazd do szpitala przyszłym rodzicom.

Dzięki pomocy policjantów mieszkanka Polkowic szybko trafiła pod opiekę lekarzy.

źródło – KPP Polkowice

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ