Będzie prawie … 30 stopni gorąca! ZOBACZ GDZIE!

Wyspa-Slodowa 2.jpg

Najnowsza prognoza pogody na tzw. majówkę zapowiada się po prostu znakomicie. Okazuje się, że po znacznym ochłodzeniu jakie będzie miało miejsce od piątku do soboty, nad Polskę dotrze naprawdę saharyjskie powietrze. ZOBACZ co się będzie działo!

Synoptycy przewidują, że pogoda na majówkę będzie znakomita. Ma być słonecznie i bardzo ciepło – temperatura wahać będzie się w okolicach 20-23 stopni, ale będą tez dni, kiedy słupek rtęci dojdzie do 30 stopni.W drugi weekend majówki pogoda jednak pogorszy się – nadciągną chmury, opady deszczu i ma być chłodniej się – w całym kraju spadnie poniżej 20 stopni.

Poniedziałek (30.04) – pogodnie i słonecznie. Popołudniowe burze (miejscami dość gwałtowne) tym razem w pasie północnej Polsk i w Sudetach. Temperatura od 20 st. na północy do 27 st. w centrum i na południu.

Wtorek (01.05) – pogoda zmienna. Przez obszar Polski przemieszczać się będzie strefa frontu chłodnego. Do południa zagrzmi i popada na zachodzie, po południu w centrum, a pod koniec dnia na wschodzie kraju. Temperatura od 20 st. na zachodzie do 27 st. na wschodzie. Po przejściu burz – chłodniej.
Środa (02.05) – na przeważającym obszarze kraju pogodnie i w miarę słonecznie. Do południa możliwy przelotny deszcz na północy, a po południu zagrzmi na południu. Temperatura od 18 st. na północy do 25 st. na południowym-wschodzie.

Czwartek (03.05) – pogodnie i w dość słonecznie. Popołudniowe burze (miejscami dość gwałtowne) w północnej Polsce oraz w Sudetach. Temperatura od 22 st. na północy do 27 st. na południu.

Będzie więc co robić na długim weekendzie. Z ostatnich informacji wynika, że najwięcej Polaków wybiera się w góry. Nad morze mniej – więc może warto zmienić kierunek podróży?

Źródło: wp.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ