Dzierżoniów: Policyjny pościg – podejrzany bez uprawnień, próbował zepchnąć radiowóz | ZOBACZ VIDEOPolicjanci z dzierżoniowskiej drogówki po pościgu zatrzymali pirata drogowego. 24-letni mężczyzna podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń stwarzając realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu. Jakby tego było mało kierujący próbował jeszcze zepchnąć radiowóz z drogi w konsekwencji uszkadzając go. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Podejrzanemu może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

22 kwietnia około 21.00, pełniący służbę patrolową na terenie Pieszyc funkcjonariusze dzierżoniowskiej drogówki, zauważyli jadące BMW, które posiadało niesprawne oświetlenie. Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący nie zatrzymał się, nagle przyspieszył i zaczął uciekać.

To był początek pościgu. Podczas ucieczki kierujący popełnił szereg wykroczeń, stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, pieszych i rowerzystów. Jakby tego było mało w momencie, gdy policjanci zrównali się radiowozem z BMW, uciekający próbował zepchnąć ich z drogi uszkadzając służbowy samochód. Gdy już auto uciekiniera zostało unieruchomione, ten podjął jeszcze próbę pieszej ucieczki. Okazała się ona nieskuteczna.

Dalsze czynności wykazały, że 24-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego sprawą zajmą się bielawscy policjanci.

Czynności na miejscu zdarzenia przeprowadzono pod nadzorem prokuratora.

Przypomnijmy, że niezatrzymanie się do kontroli zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ