E-sportowe święto na Politechnice Wrocławskiej


W sobotę, 28 kwietnia, po trwających blisko dwa miesiące zmaganiach poznamy zwycięzcę drugiego sezonu „Ligi Akademickiej” League Of Legends. Finał rozgrywek rozpocznie się o godz. 16.30 w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej, a imprezie towarzyszyć będzie m.in. konkurs cosplay.

Liga Akademicka to rozgrywki e-sportowe, w których szesnaście drużyn przez osiem tygodni rywalizuje tocząc boje m.in. w popularnej grze League of Legends – sieciowej produkcji, w której o zwycięstwo walczą dwa pięcioosobowe zespoły stworzone przez studentów z całego kraju.

Sobotnia impreza rozpocznie się od meczu o trzecie miejsce, a tuż po jego zakończeniu ruszą zmagania dwóch najlepszych zespołów w tegorocznych rozgrywkach.

Specjalnie na wydarzenie przygotowana zostanie strefa kibica, w której wszystkie pojedynki będzie można oglądać na telebimach. Mecze będą komentowane przez duet Mariusz „Manieq” Dziarmaga oraz Paweł „Cruiser” Klimesz. Gościem specjalnym w roli trzeciego komentatora będzie Wojtek „Tabasko” Kruza. Całą imprezę poprowadzi Filip „Testree” Mątowski.

Wstęp na finały jest bezpłatny.

Mistrzowskiego tytułu broni drużyna „Inżynierzy” z Politechniki Wrocławskiej. Naszym
studentom udało się zakwalifikować do półfinału obecnych rozgrywek, w którym zagrają
z „Górnikami” z Politechniki Śląskiej. W drugiej parze półfinałowej zmierzą się zespoły
z Politechniki Gdańskiej i Wojskowej Akademii Technicznej. Mecze półfinałowe
zaplanowano na czwartek.

Więcej informacji o rozgrywkach na stronie Ligi Akademickiej –
https://ligaakademicka.pl/

Informacje dla mediów umieszczane są na stronie:
http://www.pwr.edu.pl/index.dhtml

źródło: PWR

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ