Mieszkanie jako inwestycja – także we Wrocławiu!

Artykuł sponsorowany

Według statystyk Narodowego Banku Polskiego około jedna trzecia wszystkich mieszkań kupowanych jest w celach inwestycyjnych. To popularny pomysł na ulokowanie pieniędzy również we Wrocławiu.

Zainteresowanie mieszkaniami na wynajem jest wysokie w każdym polskim mieście – także w stolicy Dolnego Śląska. Obecnie lokale wynajmują nie tylko studenci, ale obecnie są one chętnie wybierane również przez młodych pracowników oraz przez całe rodziny. Wynajem jest szybki i łatwy – nie wymaga posiadania zdolności kredytowej i dzięki temu często wybierany przez osoby, które chcą zamieszkać na „swoim”.

W Polce rynek jest zasadniczo w stanie wchłonąć każdą liczbę mieszkań na wynajem. W związku z tym osoby chcące wynająć nieruchomość nie mają zwykle żadnych trudności ze znalezieniem lokatorów. Co więcej, na wynajmie można dobrze zarobić, dlatego nawet jeśli mieszkanie będzie kupione na kredyt, można spłacić je w ten sposób – bez dokładania pieniędzy z własnej kieszeni.

Zainteresowanie mieszkaniami na wynajem jest również bardzo duże we Wrocławiu. Dzisiaj wynajmują się dobrze nie tylko lokale położone w pobliżu uczelni, ale też w dalszych lokalizacjach, na przykład na Psim Polu czy Leśnicy. Zatem inwestorzy chętnie kupują mieszkania w różnych lokalizacjach.

Dużym zainteresowaniem cieszą się głównie nowe inwestycje Wrocław dyktuje dość przystępne ceny nieruchomości z rynku pierwotnego i są one chętnie wybierane przez najemców. Dodatkowym plusem jest możliwość skorzystania z usługi wykończenia mieszkania pod klucz – dzięki temu można odebrać je z wykończeniem pomieszczeń i wystarczy tylko je umeblować, aby od razu trafiło na rynek.

Z ofertami nieruchomości na wynajem we Wrocławiu można zapoznać się na licznych portalach ogłoszeniowych – im lepsza lokalizacja, tym więcej można zarobić. Nie oznacza to jednak wcale, że nie możemy zyskać na wynajmie mieszkania oddalonego od centrum. Wtedy zarówno koszt kupna, jak i koszt wynajmu będzie niższy.

Podsumowując, jeśli chodzi wynajem mieszkań w celach inwestycyjnych, Wrocław jest również doskonałym rynkiem. Zarobki na wynajmie są znacznie wyższe niż na lokatach bankowych!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ