Przełom w leczeniu raka?

domena publiczna

Wlewy z wysokich dawek witaminy C mogą leczyć raka. Wyniki badań sugerują, że kwestię witaminy C niedługo trzeba będzie wziąć pod uwagę.

Zainteresowanie Witamina C spowodowane jest dwoma badaniami wykonanymi na myszach i ludziach, które wykazały, że wlewy z wysokich dawek witaminy C mogą leczyć raka. Wyniki sugerują, ze Kwestię witaminy C należy wziąć poważnie pod uwagę. Jednak dotyczy to spożywania dużej ilości żywności zawierającej witaminę C.

Zainteresowanie tymi badaniami wynika z faktu, że witamina C jest uważana za “naturalną” i występuje w wielu produktach spożywczych, od pomarańczy po brokuły. Może być również spożywany w dużych dawkach przez suplementy.

Prof. Anne Thomas, z University of Leicester, mówi, że w najnowszych badaniach wyniki wstępnie potwierdzają pogląd, że wysoka dawka witaminy C ma potencjał jako leczenie raka. W pierwszym badaniu testowano witaminę C jako leczenie myszy z rakiem krwi i stwierdzono, że wstrzykiwanie dużych dawek witaminy C spowalnia zatrzymanie choroby.

Drugie badanie polegało na testowaniu bezpieczeństwa zastrzyków wysokiej dawki witaminy C u osób z niedrobnokomórkowym rakiem płuc lub glejakiem, agresywnym typem nowotworu mózgu, a nie w przypadku skutecznego leczenia. Testy te następowałyby tylko wtedy, gdyby wstrzyknięcia były bezpieczne. Ta wczesna praca wykazała, że ​lekarze mogli bezpiecznie wstrzykiwać wysokie dawki witaminy C pacjentom, ale ponieważ testowali ją tylko u niewielkiej liczby osób, trudno powiedzieć, czy byłoby to takie samo dla wszystkich.

Niektóre badania sugerują, że witamina C może także pomóc w złagodzeniu niektórych skutków ubocznych leczenia raka.

Wysokie dawki zastrzyków witaminy C nie są rutynowo dostępne dla pacjentów chorych na raka. A badania testujące te szczepionki są na najwcześniejszym etapie.

Źródło: medicalexpress.com/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ