Ćwiczenia służb ratowniczych na drodze ekspresowej S-3


Na nieoddanym jeszcze do ruchu odcinku drogi ekspresowej S-3 w powiecie legnickim odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych organizowane przez Wojewodę Dolnośląskiego, Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu oraz Komendanta Wojewódzkiego i Miejskiego PSP w Legnicy. W prowadzonych działaniach uczestniczyli dolnośląscy policjanci i śmigłowiec policyjny. Celem tego przedsięwzięcia było przede wszystkim sprawdzenie koordynacji działań służb w akcji ratowniczo-gaśniczej, a także demontaż barier linowych na przejeździe awaryjnym.

24 kwietnia br. w godz. 12.00 – 14.00 na nieoddanym jeszcze do ruchu odcinku drogi ekspresowej S-3 w powiecie legnickim odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Wojewoda Dolnośląski, Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu oraz Komendant Wojewódzki i Miejski PSP w Legnicy.

Dolnośląscy policjanci współpracowali ze służbami ratowniczymi. Funkcjonariusze zabezpieczali teren prowadzonych działań i dbali o sprawny przejazd. W akcji brał również udział policyjny śmigłowiec.

Celem tego przedsięwzięcia było przede wszystkim sprawdzenie koordynacji działań służb w prowadzonej akcji ratowniczo-gaśniczej i doskonalenie procedur związanych z sytuacją karambolu na drodze szybkiego ruchu.

W trakcie prowadzonych działań zaprezentowano również szybki demontaż barier linowych na przejeździe awaryjnym.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ