Seryjny zabójca i gwałciciel schwytany po ponad 30 latach

domena publiczna

Policja z Sacramento podała w środę, że zatrzymano 72-letniego Josepha Jamesa DeAngelo, byłego funkcjonariusza policji, który jest głównym podejrzanym ws. „Golden State Killera”. Dotyczy ona zabójcy, który w latach 70. i 80. dokonał głośnej serii morderstw i gwałtów oraz włamań.

Podejrzany mieszkał w rejonie Sacramento. Został zidentyfikowany jako sprawca po tym jak policja na nowo zajęła się sprawą.

Zabójcy z Golden State, przypisuje się 12 morderstw, 51 gwałtów i ponad 120 włamań. Sam DeAngelo został zatrzymany na podstawie dowodów odnośnie czterech zabójstw.

Prokuratorzy, mają ubiegać się dla niego o karę śmierci.

Dwa lata temu, FBI zaoferowało nagrodę w wysokości 50 tys. dolarów za informacje, które mogły by pomóc w rozwiązaniu sprawy.

– Znaleźliśmy igłę w stogu siana – powiedziała o sprawie prokurator Anne Marie Schybert.

Sprawca wielu potwornych przestępstw najprawdopodobniej żył zwyczajnym życiem na przedmieściach jednego z miast, w którym dopuścił się tych czynów. Wg mediów, w momencie zatrzymania był bardzo zaskoczony.

 

Atakujący włamał się do domów w nocy, a następnie wiązał i gwałcił swoje ofiary. Przed ucieczką kradł gotówkę i biżuterię. Ostatnim przypadkiem powiązanym z Golden State Killerem był gwałt i morderstwo 18-letniej kobiety w Irvine, w maju 1986 roku.

Policja poinformowała, że powiązanie przestępcy z przypadkami przestępstw, zostało dokonane na podstawie badań DNA.

Źródło: BBC, USA Today/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ