Skandal! Amerykański kongresmen oskarżył Polskę o gloryfikacje nazizmu. Media w Izraelu i USA oburzone

fot: youtube

Amerykański kongresman Ro Khanna pluje na Polskę, z powodu swojej niewiedzy na temat sytuacji w Europie. Twierdzi on, że polskie prawo gloryfikuje nazizm.

Amerykański kongresman Ro Khanna wykazał się kompletnym brakiem wiedzy na temat sytuacji w Europie. Ro Khanna, demokrata z Kalifornii, zarzucił Polsce, że wprowadziła prawo gloryfikujące nazistowskich kolaborantów i zaprzeczające Holocaustowi. Wpis wywołał krytykę w Stanach Zjednoczonych, a zwłaszcza w Izraelu

Spotkał się z ostrą odpowiedzią przedstawicieli polskiego rządu. Informacja o wpisie polityka została jednak podana przez najważniejsze amerykańskie media.

Andrzej Pawluszek, doradca polskiego premiera Mateusza Morawieckiego, powiedział w czwartek The Associated Press, że słowa Khanny były “nieodpowiedzialne i szokujące”.

W środę na Twitterze wypowiedział się Bartosz Cichocki, wiceminister spraw zagranicznych Polski, –– Byłbym wdzięczny, gdyby wskazał pan choć jedną ustawę, uchwaloną w mojej ojczyźnie, Polsce, w której gloryfikowani są nazistowscy kolaboranci lub zaprzecza się Holocaustowi

W osobnym poście dodał: – Bardzo chciałbym dowiedzieć się, co dokładnie zrobił pański rząd, by walczyć z holokaustem, gdy poprosił go o to polski rząd na uchodźstwie?!

Podczas okupacji Polski w czasie wojny, polski rząd na uchodźstwie próbował ostrzec świat o masowym mordowaniu Żydów – jednak to przesłanie, w dużej mierze zostało zignorowane. Odpowiedzi ze strony kongresmana wciąż nie ma. Reakcją strony polskiej zainteresowały się jednak media w Stanach Zjednoczonych.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ