Wójt Oławy z zarzutami korupcyjnymi. Grozi mu 10 lat

cbśp 2.jpg

Podlaski Wydział Prokuratury w Białymstoku prowadzi postępowanie dotyczące między innymi udzielania korzyści majątkowych Wójtowi Gminy Oława przez jednego z mieszkańców tej gminy. Sprawa ma związek z przetargami organizowanymi przez Urząd Gminy.

W toku śledztwa wczoraj (25 kwietnia 2018 roku) funkcjonariusze CBŚP na polecenie prokuratora Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej, zatrzymali Wójta Gminy Oława i mieszkańca tej gminy.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego prokurator ogłosił im wczoraj zarzuty. Mają one związek z przetargami organizowanymi przez Urząd Gminy Oława.

Wójt Gminy podejrzany jest o przyjęcie korzyści majątkowej w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa (art. 228 par. 3 kodeksu karnego). Przestępstwo to zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast mieszkańcowi Gminy Oława zarzucono wręczenie korzyści majątkowej w celu skłonienia Wójta Gminy Oława do naruszenia przepisów prawa (art. 229 par. 1 i 3 kodeksu karnego). Przestępstwo to zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Białymstoku uwzględnił wniosek prokuratura i tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy podejrzanego mieszkańca Gminy Oława.

Wobec Wójta Gminy Oława Sąd zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30 tysięcy złotych i zawieszenia w obowiązkach wójta. Prokuratura, nie zgadzając się z rozstrzygnięciem Sądu Rejonowego w Białymstoku, zaskarży je do Sądu wyższej instancji i będzie wnosiła o tymczasowe aresztowanie Wójta Gminy Oława.

źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ