Czy będzie debata Ujazdowski – Stachowiak ?

domena publiczna

Kazimierz Michał Ujazdowski opublikował w sieci  poniższe oświadczenie :

W 2014 r. Mirosława Stachowiak- Różecka Poseł na Sejm RP dla wielu mieszkańców, którzy ją poparli była osobą, która wyrażała nadzieję na odnowę Wrocławia. Po 2015 r., kiedy została posłem, sprzeniewierzyła się temu. Dlatego odpowiada osobiście za centralizm PiS, niszczenie i ograniczanie praw samorządu, demontaż rządów prawa. Nie wspierała Pani Wrocławia w rozwoju miasta i w rozwiązywaniu problemów mieszkańców.

Tymczasem wrocławianie nadal czekają na prezydenta, który będzie czerpał z tego, co dobre w polityce miasta z minionych lat, ale też przeprowadzi jego rozsądną odnowę. PiS nie chce i nie może tego zagwarantować.

Wiem, jak obronić Wrocław przed PiS i jego niszczącą polityką po 2015 r. To jest przed awanturnictwem, dzieleniem obywateli na lepszych i gorszych, centralizmem, upychaniem niekompetentnych ludzi na stanowiskach w instytucjach publicznych.

Jestem gotów do debaty o Wrocławiu z poseł Stachowiak-Różecką. I dziś kieruję do niej pierwsze pytania:

1. Dlaczego popierała Pani działania rządu wyjątkowo szkodliwe dla samorządu, czyli m.in. chaotyczną reformę edukacji, której koszt spadł na samorząd, a także projekt ustawy zwany Lex-Deweloper, który jest prostą drogą do chaosu przy budowie nowych osiedli bez szkół, dróg, dobrej komunikacji oraz zieleni?
2. Popierała Pani budowę we Wrocławiu kolei aglomeracyjnej. Co zrobiła Pani na rzecz tego projektu podczas trzech lat pobytu w Sejmie? Jakie dotacje rząd PiS przekazał Wrocławiowi, Województwu Dolnośląskiemu lub PKP na modernizację Wrocławskiego Węzła Kolejowego, rozbudowę infrastruktury kolejowej oraz na zakup nowych pociągów?
3. Czy będzie Pani zakazywała organizowania marszów nienawiści?
4. Dlaczego pracując w sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka kierowanej przez posła Stanisława Piotrowicza występowała Pani za niszczeniem Trybunału Konstytucyjnego, którego niezależność jest ważna także dla samorządów? W przeszłości to właśnie TK wielokrotnie stawał w obronie samorządów.
5. Czy podejmowała Pani jakiekolwiek działania promujące Wrocław na arenie międzynarodowej? Jeśli tak, to w jaki sposób promowała Pani miasto?
6. Czy sprzeciwiała się Pani dyskryminowaniu wrocławskiego sportu przez spółki Skarbu Państwa znajdujące się pod kontrolą PiS? Co Pani zrobiła w tej sprawie?
7. Ograniczenie przez PiS wpływu samorządów na fundusze ochrony środowiska znacznie utrudniają prowadzenie działań antysmogowych. Co zrobiła Pani dla Wrocławia, aby powstrzymać PiS przed odbieraniem samorządowi środków na walkę ze smogiem?

Kazimierz Ujazdowski

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ