Macierewicz o ustawie 447: Istotą jest działanie, decyzja, reakcja na to co stało się w tej sprawie niedobrego

Macierewiczkula.jpg

Antoni Macierewicz w rozmowie z radem Wnet wypowiedział się na temat kontrowersyjnej amerykańskiej ustawy 447 – ,, Na pewno to jest wydarzenie, na które trzeba zareagować. Komentarze są ważne (…) ale istotą jest działanie, decyzja, reakcja na to co stało się w tej sprawie niedobrego – powiedział.

– Na pewno to jest wydarzenie, na które trzeba zareagować. Komentarze są ważne (…) ale istotą jest działanie, decyzja, reakcja na to co stało się w tej sprawie niedobrego (…) Ta ustawa przeszła przez Kongres dosyć niespodziewanie, dlatego, że rzecz cała związana ze stworzeniem mechanizmu presji na Polskę, doprowadzenie do tego byśmy w jakiś sposób rekompensowali mienie bezspadkowe, była przygotowywana od dłuższego czasu, ale wydawało się, że zostanie zatrzymana – powiedział Antoni Macierewicz w Radiu Wnet.

–  Jest to próba uzyskania mienia bezspadkowego, które w żadnym systemie prawnym świata zachodniego nie funkcjonuje, dowolnym w istocie instytucjom społecznym, narodowym i politycznym, nie mającym żadnych uprawnień do tej własności ani w systemie prawnym Polski ani w systemie prawnym Stanów Zjednoczonych  – dodał były szef MON.

– Przede wszystkim musi być jasne oświadczenie instytucji państwa, że ta ustawa Polski do niczego nie zobowiązuje – powiedział Macierewicz.

– Muszą być podjęte środki organizacyjno-prawne wspierające akcję Polonii, to bardzo ważne, Polonia jest bardzo rozżalona tym, że w ciągu ubiegłych wielu miesięcy, kiedy ta sprawa narastała i gdy wielu przedstawicieli Polonii apelowało w tej kwestii (…) zwracało się do poszczególnych urzędów, nie było żadnej reakcji. Dopiero w dniu uchwalenia pan minister Czaputowicz zareagował, ale to już było dużo dużo za późno – ocenił.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ