Prof. Gliński: Zrobiliśmy coś bardzo ważnego i dobrego dla polskiej kultury

fot. youtube

Piotr Gliński w programie TVP Info wypowiedział się na temat kontrowersji związanych z zakupem kolekcji Czartoryskich – ,,Uruchomiona została jakaś straszliwa kampania negatywna, polityczno-medialna przeciwko czemuś, z czego, nie ukrywam, byłem dumny” – powiedział w programie.

Kilka dni temu „Rzeczpospolita” opublikowała wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dotyczącego zakupu kolekcji Czartoryskich.

W sondażu zostało zadane pytanie: „Jak ocenia pan (pani) zakup przez rząd Polski kolekcji dzieł sztuki Fundacji Książąt Czartoryskich za kwotę 100 mln euro?” 32 proc. ankietowanych oceniło, że zdecydowanie dobrze lub raczej dobrze, natomiast 53 proc. – zdecydowanie źle lub raczej źle. 15 proc. badanych nie miało zdania na ten temat,

–- Uruchomiona została jakaś straszliwa kampania negatywna, polityczno-medialna przeciwko czemuś, z czego, nie ukrywam, byłem dumny – skomentował sprawę Piotr Gliński w TVP Info.

–  Uważam, że zrobiliśmy ciężką pracę w bardzo trudnych okolicznościach, coś bardzo ważnego i dobrego dla polskiej kultury – dodał.

– Trzeba rozmawiać ze społeczeństwem i tłumaczyć, dlaczego tak musieliśmy zrobić i dlaczego to jest dobry i odpowiedzialny ruch dla polskiej kultury – ocenił minister kultury.

– Przypominam, że przez sześć lat „Dama z gronostajem” w ogóle nie była pokazywana. Zgodzono się na jej prezentację na Wawelu w nie najlepszych warunkach za milion złotych, z naszych podatków. Więc tak wyglądała ta współpraca – przypomniał Gliński.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ