Wałbrzych: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i był poszukiwany, a pasażer posiadał narkotyki


Policjanci z Wałbrzycha po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały do zatrzymania i podjął ucieczkę. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a także był osobą poszukiwaną. Natomiast u pasażera policjanci znaleźli marihuanę. Podejrzani za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy około godziny 2.15. Policjanci prewencji zauważyli przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu kierującego oplem, którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Kiedy jeden z policjantów wszedł na jezdnię z radiowozu i przy użyciu latarki ze światłem czerwonym próbował zatrzymać kierującego, 31-latek ominął swoim samochodem policyjny partol i podjął ucieczkę.

Funkcjonariusze o zdarzeniu powiadomili dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych rozpoczęli pościg. Kierujący po kilkudziesięciu sekundach został zatrzymany przy ul. Grota-Roweckiego w dzielnicy Piaskowa Góra. 31-letni mieszkaniec Wałbrzycha w trakcie prowadzonych czynności oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Okazało się, że jest także poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Oplem podróżował także 19-letni pasażer, który miał marihuanę. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a samochód na parking strzeżony.

Kierujący odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania się i do policyjnej kontroli oraz jazdę bez uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna. Pasażer za posiadanie narkotyków może trafić za kraty więzienia na 3 lata.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ