Policjantka pobita i napadnięta seksualnie podczas próby aresztowania podejrzanego o gwałt

fot. pl.freeimages.com

W brytyjskim South Yorkshire na komisariat policji w piątkowy poranek wpłynęło zgłoszenie dotyczące próby gwałtu. Po pojawieniu się funkcjonariuszy, mężczyzna który miał dopuścić się tego czynu, zaatakował ich drewnianym przedmiotem po czym napadł seksualnie interweniującą policjantkę.

Policja dostały zgłoszenie usiłowania gwałtu w piątkowy poranek. Na miejsce zdarzenia, bezzwłocznie wysłano dwoje funkcjonariuszy. Kiedy przybyli, zostali pobici przez mężczyznę drewnianym przedmiotem a policjantka doświadczyła także napaści seksualnej.

Inspektor policji w South Yorkshire Lydia Lynksey przypomniała, że funkcjonariusze przy każdym incydencie są potencjalnie narażeni na niebezpieczeństwo w służbie społeczności.

– Oficerowie którzy działali dziś rano, stanęli w obliczu niebezpiecznej i brutalnej sytuacji, jednak wykazali się ogromną odwagą w radzeniu sobie ze zdarzeniem – stwierdziła Lynksey.

Mężczyzna ostatecznie został aresztowany pod zarzutami próby gwałtu, napadu oraz napaści na tle seksualnym.

– Zawsze będziemy stosować zasadę „zero tolerancji” wobec napaści na naszych funkcjonariuszy w trakcie wykonywania ich obowiązków – dodała inspektor Lynksey.

Źródło: southyorkshire.police.uk, daily mail/ telewizjarepublika.pl

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ