Uratowali kobietę, która skoczyła z mostu do rzeki

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr


Wspólne działania policjanta z komisariatu wodnego we Wrocławiu, funkcjonariusza Straży Rybackiej oraz ratowników doprowadziły do uratowania życia kobiety, która skoczyła z mostu Milenijnego do rzeki. Gdy patrol dopłynął na miejsce ciało znajdowało się pod wodą. Po wyciągnięciu kobieta na pokład łodzi – była nieprzytomna i brak było u niej funkcji życiowych. Błyskawiczne działania ratownicze doprowadziły do ich przywrócenia. Następnie kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. 

Policjant z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pełniąc służbę wspólnie z funkcjonariuszem Straży Rybackiej 24 kwietnia br. ok. godz. 11.00 usłyszeli wezwanie od dyżurnego o kobiecie, która skoczyła z mostu Milenijnego i potrzebna jest pomoc. Patrol na łodzi błyskawicznie pojawił się w okolicach miejsca zdarzenia i rozpoczął poszukiwania osoby. Funkcjonariusze sprawdzali metr po metrze powierzchnie rzeki. Panujące warunki atmosferyczne i silny wiatr utrudniały sprawdzenia lutra wody. W pewnym monecie patrol zauważył tuż obok filaru mostu ciało znajdujące się pod wodą. Tonąca została szybko wyciągnięta na pokład łodzi ratunkowej. Ratownicy sprawdzili funkcje życiowe – kobieta była nieprzytomna, brak było oddechu i tętna.

Natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej prowadząc akcję resuscytacyjną. Jednocześnie kierowali łódź w stronę brzegu. Po przybyciu na miejsce pogotowia ratunkowego kobieta została przekazana ratownikom medycznym. Po około 10 minutach prowadzonych działań ratowniczych przywrócono akcje życiowe. Następnie kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ