W mieszkaniu miał trzy rozłożone namioty, a w nich … profesjonalną uprawę konopi indyjskich

domena publiczna


Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali mężczyznę u którego w wyniku przeszukania miejsca zamieszkania ujawnili profesjonalną uprawę konopi indyjskich oraz zabezpieczyli ilość narkotyków, z których łącznie w wyniku porcjowania można by było uzyskać ponad 2500 porcji środków odurzających. Wobec zatrzymanego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadząc działania wymierzone w przestępczość związaną z produkcją i handlem środkami odurzającymi, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie uprawy konopi indyjskich. Do zatrzymania mieszkańca powiatu strzelińskiego doszło na terenie Wrocławia, podczas kontroli drogowej. Policjanci podejrzewając na bazie własnych informacji, że samochodem porusza się dwóch mężczyzn związanych z przestępstwami narkotykowymi, zatrzymali auto, ujawniając u 26 – letniego kierowcy tabletkę Ecstazy, a u 28 – letniego pasażera w wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania, profesjonalną uprawę marihuany, prowadzoną przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

W namiotach służących do prowadzenia hodowli funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie kilkanaście krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu, z których można by było uzyskać ilość marihuany pozwalającą na otrzymanie ponad 1650 handlowych działek. Ponadto w mieszkaniu podejrzanego policjanci ujawnili środki odurzające w postaci kilkudziesięciu porcji amfetaminy oraz gotowego suszu marihuany, z którego można by było uzyskać w wyniku porcjowania blisko 860 porcji tego narkotyku.

Wobec 28 – latka, który podejrzany jest o uprawę i posiadanie znacznej ilości środków odurzających, sąd zastosował już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyku odpowie również 26 – letni kierowca auta, którym poruszali się obaj podejrzani.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ